Tottenham bolji od Evertona, Werder ostao prvoligaš

Tottenham
06.07.2020.
u 23:15

Pobjedu je sastavu Josea Murinha donio autogol Michaela Keanea u 23. minuti nakon udarca Lo Celsa.

Nogometaši Tottenhama slavili su u utakmici 33. kola Engleske lige kod kuće protiv Evertona s minimalnih 1-0.

Tottenham je tako zadržao niz od 15 utakmica bez poraza protiv Evertona, a londonska momčad je sada osma s 48 bodova, dok je klub iz Liverpoola 11.

Werder ostaje prvoligaš

Nogometaši Werdera ostali su u Bundesligi nakon što su u uzvratnoj utakmici doigravanja odigrali 2-2 kod drugoligaša Heidenheima i ostali prvoligaši zahvaljujući golovima u gostima.

U prvoj utakmici u Bremenu nije bilo golova.

U uzvratu odigranom u bavarskome gradiću Heidenheimu Werder je poveo autogolom Theurkaufa već u 3. minuti, a domaćinima je nadu dao gol Kleindiensta pet minuta prije kraja. No, u 94. minuti Šveđanin Augustinsson ponovno dovodi goste u vodstvo, da bi  Kleindienst golom iz penala u sedmoj minuti sudačke nadoknade postavio konačnih 2-2.

Heidenheim tako nije uspio po prvi puta u povijesti izboriti Bundesligu, a Werder će i nakon 40 godina ostati prvoligaš.

Iz Bundeslige su ispali Fortuna Düsseldorf i Paderborn, a iz Druge lige ulaze Arminia Bielefeld i Stuttgart