PREMIERSHIP

Topnici bez Eduarda ispustili pobjedu

26.12.2008.
u 20:40

U posljednjoj utakmici 19. kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal je gostujući na Villa Parku u sudačkoj nadoknadi utakmice primio gol i time odigrao treću uzastopnu utakmicu u kojoj je podijelio bodove sa suparnikom.

Hrvatski nogometni reprezentativac Eduardo da Silva još se uvijek oporavlja od lakše ozljede zadnje lože desne noge koju je zaradio na prijateljskoj utakmici rezervnih sastava Arsenala i Portsmoutha, pa nije kandidirao za susret.

Nakon remija s Liverpoolom (1-1) i Middlesbroughom (1-1) činilo se da će londonski “topnici” ovaj puta ugrabiti sva tri boda, no druga minuta sudačke nadoknade bila je kobna za njihove planove.

Denilson je u 40. minuti utakmice lijevom nogom donio početnu radost momčadi Arsenea Wengera, a već u četvrtoj minuti nastavka, na asistenciju Emmanuela Ebouea, Abou Diaby povećava vodstvo gostujućih igrača.

Terenska inicijativa počela se Aston Villi isplaćivati kako se utakmica bližila svome kraju. Prvo je nesmotrenost Williama Gallasa (skrivio jedanaesterac na Gabrielu Agbonlahora) rezultirala smanjenjem vodstva nakon što je udarac s bijele točke precizno izveo Gareth Barry. Ipak, činilo se da će se gosti uspjeti obraniti od silnih napada Villinih igrača, no branič Zatyiah Knight u početkom druge minute sudačke nadoknade ljevicom upućuje neobranjivi udarac kojim svojoj momčadi donosi zasluženi bod.