Stefan Ristovski
1/2
11.06.2017.
u 23:38

U skupini D su u Beogradu su Srbija i Wales odigrali 1-1. Velšani su i bez svog najboljeg igrača Garetha Balea poveli pogotkom Ramseya iz kaznenog udarca u 35. minuti, a izjednačio je Mitrović petnaest minuta prije kraja.

U susretu I skupine kvalifikacija za SP nogometaši Turske su na neutralnome terenu u Skadru pobijedili Kosovo s 4-1.

Turci su očekivano lako slavili protiv Kosova, koji je u 22. minuti preko igrača Lokomotive Amira Rrahmanija uspio poravnati na 1-1, no Kosovari nisu uspjeli izdržati pritisak kvalitetnijih Turaka. Pogotke su za Turke polučili Volkan Sen (7), Cengiz Under (31), Burak Yilmaz (61) i Ozan Tufan (82).

Ukrajinski nogometaši pobijedili su u Tampereu Finsku s 2-1 te ostali u utrci za vodećom Hrvatskom.  Ukrajinci su teškom mukom slavili protiv Finaca, koji su bili bolji u prvom dijelu koje je okončano bez golova U 51. minuti Ukrajina je povela pogotkom Jevhena Konopljanke, koji je s dva metra ubacio loptu u praznu mrežu nakon što je finski vratar Hradecky obranio šut Malinovskog. U 72. minuti izjednačio je Joel Pohjanpalo, koji je glavom svladao Pjatova iz odbijanca nakon što je branič gostiju Rakitskij uzdrmao gredu svog gola. Finsko veselje nije dugo trajalo, u 75. minuti Artem Besjedin je glavom pogodio mrežu domaćih za pobjedu. U ovoj skupini je večeras Island pobijedio Hrvatsku s 1-0.

Vodi Hrvatska i Island s po 13 bodova, a Ukrajina i Turska imaju po 11 bodova.

U skupini G pobjede su ubilježili Španjolci i Talijani, koji i dalje vode "mrtvu trku" za prvo mjesto. Italija je kod kuće očekivano pobijedila Lihtenštajn s 5-0, dok je Španjolska u Skopju porazila Makedoniju s 2-1. Gol za Makedonce zabio je branič Rijeke Stefan Ristoski, dok su za Španjolce zabili David Silva i Costa. Španjolska i Italija imaju po 16 bodova, a treća je Albanija (9) koja je slavila s čak 3-0 kod Izraela.

U skupini D su u Beogradu su Srbija i Wales odigrali 1-1. Velšani su i bez svog najboljeg igrača Garetha Balea poveli pogotkom Ramseya iz kaznenog udarca u 35. minuti, a izjednačio je Mitrović petnaest minuta prije kraja. U Dublinu su Republika Irska i Austrija odigrali 1-1. Gosti su poveli preko Martina Hintereggera (32), a za Irce je izjednačio Jonathan Walters (85). U drugoj utakmici skupine u Kišinjevu su Moldavija i Gruzija odigrali 2-2 nakon što su domaći do 65. minute vodili s 2-0. U ovoj skupini vode Srbija i Irska s po 12 bodova, a Austrija i Wales imaju po osam.

SKUPINA D

Irska - Austrija 1-1 (Jonathan Walters 85/Martin Hinteregger 32)

Moldavija - Gruzija 2-2 (Radu Ginsari 15, Alexandru Dedovs 36/Giorgi Merebašvili 65, Valeri Kazaišvili 70)

Srbija - Wales 1-1 (Aleksandar Mitrović 74/Aaron Ramsey 35pen)