NLB LIGA

Split poražen od Budućnosti

10.01.2009.
u 22:10

Košarkaši Splita nisu slijedili primjer Zadra od dan ranije, te su upisali poraz u utakmici 16. kola regionalne NLB lige.

Na Gripama je crnogorska Budućnost pobijedila Split 75-64. Nakon uvodnih deset minuta gosti su imali ogromnih 24-10, splitska momčad se uspjela vratiti, ali je ponovno posrnula u zadnjoj četvrtini.

Najbolji su kod gostiju bila dva Vladimira, Dašić je postigao 22, a Micov 20 poena. Kod Splićana je ispred svih bio Eddie Shannon sa 21 poenom, šest ukradenih lopti i četiri asistencije. Štemberger je dodao 14, a Delaš 11 poena.

Union Olimpiji ne ide dobro niti s Jurom Zdovcom na trenerskoj klupi. Nakon teškog poraza od Fenerbahçea u Euroligi, u Ljubljani ih je pobijedila i Crvena zvezda sa 76-72. U zadnjoj minuti su Beograđani okrenuli rezultat, te tako nanijeli Olimpiji već deseti poraz.

Crvena zvezda je na vrhu s Partizanom koji je lako pobijedio Hemofarm 78-61.

Krka - Helios Domžale (nedjelja)
Redoslijed: 1. Partizan 15-1, 2. Crvena zvezda 14-2, 3. Hemofarm 12-4, 4. Zadar 11-5, 5. Budućnost 10-6, 6. Cibona 10-5 (-1)..., 8. Split 6-10..., 14. Zagreb 2-13 (-1)...