Lukas Podolski
AFP
17.01.2010.
u 20:17

U posljednjoj utakmici 18. kola njemačkog nogometnog prvenstva Köln hrvatskog trenera Zvonimira Solde poražen je na domaćem travnjaku 3:2 od Borussije Dortmund.

U utakmici u kojoj nije manjkalo dramatike vodio je sastav iz Dortmunda na Rhein-Energie stadionu 2:0 na poluvremenu dvama golovima Matsa Hummelsa.

Vodstvo gostiju od dva gola razlike stajalo je na semaforu sve do 82. minute kada prvo Kevin McKenna smanjuje na 2:1, a potom šest minuta kasnije Youssef Mohamad poravnava rezultat.

I kada se činilo da će utakmica završiti podjelom bodova, u prvoj je minuti sudačke nadoknade zabio Kevin Großkreutz nakon asistencije Jakuba Blaszczykowskog. Bio je to njegov drugi ovosezonski gol vrijedan devete pobjede njegove momčadi.

Kölnu je ovo osmi poraz i nalazi se na 14. mjestu na ljestvici s 18 osvojenih bodova.

Bundesliga, 18. kolo:

Köln – Borussia Dortmund 2:3 (McKenna 82, Mohamed 88 / Hummels 28, 45, Großkreutz 90+1)

Schalke - Nürnberg 1:0 (Kuranyi 48)