NBA

Sedmi poraz Clevelanda, Denver bolji od Phoenixa

16.01.2009.
u 08:41

Košarkaši Clevelanda ubilježili su tek sedmi poraz u sezoni. Nakon produžetka u Chicagu su bolji od najbolje momčadi Istoka bili Bullsi sa 102-93.

Cleveland je dvije minute prije kraja regularnog vremena vodio 87-83, ali do kraja su do kraja lošee izveli pet napada, pa tako i onaj posljednji kada je LeBron James promašio za pobjedu.

Domaćina je do produžetka odveo novak Derrick Rose koji je ubacio posljednjih sedam poena za Chicago u regularnom vremenu, a u produžetku je domaćin potpuno zagospodario parketom za drugu pobjedu zaredom Chicaga.

James je bio, dakako, najbolji kod gostiju sa 28 poena, 14 skokova i sedam asistencija, no izgubio je čak osam lopti od kojih su neke bile ključne u produžetku.

Na sličan način je poraz upisao i Phoenix kod Denvera. Domaćin je odigrao četvrtu utakmicu bez ozlijeđenog Carmela Anthonyja i u tom razdoblju imaju omjer 3-1.

Minutu i pol prije kraja regularnog dijela rezultat je glasio 103-103 i do kraja su obje momčadi promašivale i propuštale pobjedu, a posljednji u nizu bio je Grant Hill čiji je šut, tri sekunde prije kraja, blokirao Nene Hilario.

U produžetku je Billups preuzeo ulogu junaka, te je postigao šest od ukupno 26 poena te večeri. Za goste je, nakon dužeg vremena, sjajnu utakmicu odigrao Steve Nash (20 poena, sedam skokova i 14 asistencija), ali Phoenixu to nije pomoglo. Nedostajao im je Shaq O'Neal koji je ovu utakmicu preskočio zbog umora.

Spomenimo da, dok Calderon lovi rekord svih vremena u broju uzastopnih ubačenih slobodnih bacanja, na tragu mu je i Steve Nash koji ove sezone ima niz od 48 pogođenih bacanja zaredom.

NBA liga, četvrtak:
New Jersey - Portland 99-105 (Harris 23p, 8a, Carter 13p, 9s, 5a / Roy 29p, 8s, 5a, Aldridge 20p, 6s)
Denver - Phoenix 119-113; 103-103 (Billups 26p, 3s, 8a, Hilario 17p, 14s / Nash 20p, 7s, 14a, Hill 25p, 8s)
Chicago - Cleveland 102-93; 87-87 (Deng 22p, 8s, 3a / James 28p, 14s, 7a)