AFP
Autori: Totalsport, M. M.
16.12.2009.
u 20:54

Hrvatski napadač Ante Rukavina bio je strijelac vodećeg pogotka za momčad Panathinaikosa, koja je u Ateni pobijedila bukureštanski Dinamo s 3-0 u 6. kolu F skupine Europa lige.

Rukavina je igrao do 81. minute, dok je hrvatski vratar Mario Galinović cijelu utakmicu odgledao s klupe za pričuve.

Panathinaikosu je za potvrdu prolaska u nokaut fazu ovog natjecanja bio dovoljan i jedan bod, ali je na kraju stigao do uvjerljive pobjede, budući da je dva pogotka u završnici utakmice postigao francuski napadač Djibril Cisse.

U drugoj utakmici, do prve pobjede u skupini stigao je austrijski Sturm, svladavši u Grazu Galatasaray s 1-0 golom Beichlera u 21. minuti. Ta je utakmica imala isključivo prestižni karakter, jer je i prije nje bilo poznato da će Galatasaray okončati natjecanje kao prvi u skupini, a Sturm kao posljednji.

U skupini E Europa lige prije zadnjeg kola postojala je jedna nepoznanica: hoće li u šesnaestinu finala uz Romu Basel ili Fulham.

U kulisi laganog snježnog ugođaja engleski Fulham je na St. Jakob stadionu, u izravnom ogledu, nadigrao Basel i pobijedio 3-2, a apsolutni junak ogleda bio je 28-godišnji Bobby Zamora.

Zabio je Zamora dva pogotka na samom kraju prvog dijela (41. i 45. minuta) čime je potpuno odrezao krila domaćina u ovom ogledu. Nije se Basel dugo mogao veseliti pogotku Alexandra Freija iz jedanaesterac za 2-1 budući je u 77. Gera povećao na 3-1.

Baselu je odgovarao i remi u ovoj utakmici, pa su tako novu nadu osjetili kada je Streller u 87. minuti smanjio na 3-2, ali nakon toga nisu došli u poziciju da zaprijete gostima i izbore plasman u nokaut fazu Europa lige.

U drugom ogledu, koji nije bio naročito rezultatski bitan, Roma je u Sofiji pobijedila CSKA 3-0 iako je igrala s izmješanim sastavom. Prva dva pogotka je postigao 22-godišnji Alessio Cerci. Jedan u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, a drugi odmah na startu nastavka. Sve je zaključio Scardina, još jedan momak s klupe Ranijerijeve momčadi.Roma je tom pobjedom osigurala prvo mjesto u skupini.