Pula: U 27. kolu 1. HNL susreli se NK Istra 1961 i HNK Rijeka
1/4
07.06.2020.
u 20:49

Rijeka se ovom pobjedom vratila na drugo mjesto s 50 bodova, dva više od trećeplasiranog Hajduka i 18 manje od prvoplasiranog Dinama. Istra je ostala na 19 bodova i osmom mjestu, dva boda više od Intera i Varaždina

U 27. kolu HNL-a Rijeka je u derbiju Istre i Kvarnera svladala Istru 1961 na Aldo Drosini 1:3.

Riječani su poveli u samom početku susreta pogotkom Lončara iz slobodnog udarca u petoj minuti. Istra se primirila i na poluvrijeme se otišlo s minimalnim vodstvom gostiju.

Gosti dolaze do povećanja vodstva u 70. minuti pogotkom Čolaka na asistenciju Tomečaka.

Istra smanjuje i vraća neizvjesnost u susret pogotkom Perića-Komšića u 89. minuti, ali konačni rezultat postavlja Murić sjajnim lobom u 94. minuti na još jednu asistenciju Tomečaka.