Objavljeno vijesti danas: 154
HRVATSKI KUP Rijeka na zadarskim Stanovima izborila četvrtfinale Kupa 7:6 (2:2) 1:1 (1:0)

Rijeka prošla na jedanaesterce, a junak vratar Radman!

import
29.10.2008.
u 20:43

Nogometaši Rijeke zadnji su četvrtfinalisti Hrvatskoga Kupa. Odlučio je udarac Hrvoja Štroka u zadnjoj, petoj seriji jedanaesteraca. Iako je Zadrane prve u prednost obranom Landekina udarca doveo vratar Vuković, riječki čuvar mreže, Radman, postao je junak obranivši udarce Batura i Pletikosića.

Posljednjih pet minuta utakmice Zadra i Rijeke bilo je uzbudljivije od svih dotadašnjih 116 minuta. Prvo je Rijeka golom u 115. minuti Ahmada Sharbinija definitivno preokrenula zadarsko vodstvo s početka utakmice, odnosno 18. minute u kojoj je Zadranima vodstvo donio kapetan Jakov Surać.

Zadar je vodio do 60. minute i gola Igora Novakovića koji je izjednačio na 1-1, što je bio i konačan rezultat utakmice. U produžecima je sve bilo dosadno baš do 116. minute i riječkog preokreta, no četiri minute nakon toga Zadar je golom Želimira Terkeša iz jedanaesterca ipak uspio izjednačiti nakon čega je odlučivala bijela točka. Zadrani su bili bolji u prvih pola sata, no Rijeka je ukupno gledajući pokazala više, imali su i više prigoda za gol, od kojih je najupečatljivija bila bomba Anasa Sharbinija nakon driblinga u 77. minuti, koju je izvrsno obranio Vuković.

ZADAR: Vuković 6,5, Puljić 6, Batkoski 6, Parmaković 6,5, Šiklić 5,5 (82. Maruna 5,5), Milin 6 (61. Batur 5,5), Ljubičić 6, Pletikosić 5,5, Surać 6,5, Župan 6,5 (73. Mitrović 5,5), Terkeš 6

RIJEKA: Radman 6, Ljubović 6 (98. Dabac), Čagalj 6, Budicin 6, Bodrušić 5,5, Landeka 6, Štrok 5,5- Novaković 6,5 (87. Križman 5,5), Anas Sharbini 6,5, Matko 5,5 (57. Pamić 5,5), Ahmad Sharbini 6,5.