Objavljeno vijesti danas: 177
01.10.2017. u 20:50

Rijeka je u 11. kolu HNL-a u Kranjčevićevoj ulici slavila protiv Rudeša s 5:1 i tako se vratila na četiri boda zaostatka za Dinamom. Po rezultatu se čini da je momčad Matjaža Keka lako upisala pobjedu, no utakmica je mogla i drugačije završiti da na vratima Riječana nije bio raspoloženi Sluga.

Riječani su poveli u devetoj minuti. Zuta je vratio loptu za Mišića koji je s vrha kaznenog prostora topovskim udarcem matirao Picka. No, Rudeš nakon primljenog gola nije pao i u 29. minuti je uspio izjednačiti. Kamenar je nakon kornera tukao glavom, Sluga obranio, no Budimir s druge vratnice ugurao loptu u mrežu. Rudeš je do kraja poluvremena bio bolja momčad i stvorio nekoliko čistih prilika, ali je vratar Rijeke sačuvao svoju mrežu.

1/10

Rijeka u nastavku u samo deset minuta riješila pitanje pobjednika. U 50. minuti zabio je Gavranović, a onda se dvaput u strijelce upisao i Heber (54. i 60.). Konačni rezultat postavio je Gavranović u 89. minuti svojim drugim golom.

U prvom nedjeljnom susretu Osijek je pobijedio Istru  2:1 ostvarivši prvu ligašku pobjedu nakon dva remija. Prvo ime utakmice bio je Haris Hajradinović koji je pogađao svoju i suparničku mrežu. Na sreću Osijeka, gostujuću dva puta.

Hajradinović je doveo domaćine u vodstvo u posljednjim trenucima prvog dijela iz kaznenog udarca. Jedanaesterac je skrivio Puclin igrajući rukom. Hajradinović je u 49. minuti zabio za 2:0, a potom u 80. minuti zatresao i vlastiti mrežu. Do kraja Puljani su pokušali doći do velikog povratka, ali bez uspjeha.