Lukas Podolski
Reuters
14.10.2009.
u 20:37

U posljednjim dvobojima četvrte skupine europskih kvalifikacija za SP u Južnoafričkoj Republici, Njemačka je u Hamburgu odigrala 1:1 s Finskom, a Rusija istim rezultatom okončala gostovanje u Azerbajdžanu.

Nijemci su se spasili prvog poraza u kvalifikacijama golom Lukasa Podolskog u devedesetoj minuti utakmice. Bio je to 46. pogodak Kölnova 24-godišnjeg napadača u 81. nastupu za "mannschaft". Ima također i 18 asistencija. U ovom ciklusu to mu je šesti gol.

Finci su vodili sve od 11. minute, kada je u mrežu Renea Adlera loptu poslao Jonathan Johansson. Do 87. minute u gostujućim je redovima igrao 38-godišnji Jari Litmanen.

Nijemci su još u prošlom kolu osigurali nastup na Svjetskom prvenstvu, kao što su Rusi bili sigurni za razigravanje. Sastav Guusa Hiddinka stoga nije odigrao optimalno na gostovanju u Bakuu, gdje je s Azerbajdžanom odigrao također 1:1. Gosti su poveli preko Andreja Aršavina u 13. minuti. U devetoj minuti nastavka izjednačio je i konačan rezultat postavio Vagif Javadov.