Remi Bayerna nakon 13 uzastopnih pobjeda

Bayern
AFP
20.02.2010.
u 17:58

Nogometaši Bayerna kiksali su na gostovanju kod bavarskog rivala Nürnberga u dvoboju 23. kola Bundeslige odigravši tek 1:1.

Poveli su gosti u 38. minuti pogotkom Thomasa Müllera a nakon akcije Ivice Olića i Marija Gomeza. Za domaće je 19-godišnji veznjak Ilkan Gündogan izjednačio u 54. minuti donijevši pretposljednjoj momčadi prvenstva sretno jedan bod.

Privremeno je sastav Louisa van Gaala zasjeo na prvo mjesto ispred Bayera iz Leverkusena koji svoj dvoboj 23. kola igra sutra (nedjelja) kod Werdera. Remijem je, međutim, gostujući sastav prekinuo pobjednički niz koji je trajao punih 13 utakmica računajući Bundesligu, DFB Pokal i Ligu prvaka. Od toga je bundesligaških bilo devet pobjeda zaredom.

Ivica Olić igrao je za Bayern do 70. minute, kada ga je zamijenio Klose. Danijel Pranjić odgledao je utakmicu s klupe, dok Franck Ribery zbog ozljede gležnja nije bio raspoloživ.

Katastrofu i najuvjerljiviji poraz sezone na svom je stadionu doživio Köln. Momčad Zvonimira Solde deklasirao je Stuttgart, klub u kojem je hrvatski trener igrao nogomet punih 12 sezona. Bilo je 5:1 za goste, a četiri je njihova pogotka postigao Brazilac s njemačkom putovnicom Cacau, koji je Soldin suigrač u Stuttgartu bio od 2003. do 2006. godine.

Zabio je njemački reprezentativac prva tri gola na utakmici upisavši tako klasičan hat-trick. Domaći su potom smanjili da bi Pogrebnjak i opet Cacau zaključili utakmicu. Cacau je s ova četiri gola došao do brojke od šest ovosezonskih pogodaka u Bundesligi. Nije čak trebao niti igrati ovu utakmicu zbog problema s aduktorom, koji su ga izvan travnjaka držali u prethodnih pet utakmica drugog dijela prvenstva.

Nakon tri je uzastopna poraza dortmundska Borussia na svom Westfallenu pobijedila slabašni Hannover 4:1 iskoristivši domaći remi HSV-a s Eintrachtom (0:0) za priključenje Hamburžanima na četvrto mjestu ljestvice. Oba kluba sada imaju po 39. bodova.

Mladen Petrić odigrao je svih devedeset minuta za hamburšku momčad.

Bundesliga, 23. kolo:

HSV – Eintracht 0:0

Köln – Stuttgart 1:5 (Schorch 44 / Cacau 13, 31, 39, 74, Pogrebnjak 70)

Borussia (D) – Hannover 4:1 (Subotić 43, Eggimann 60, Valdez 77, Grosskreutz 88 / Kone 81)

Mainz – Bochum 0:0

Nürnberg – Bayern 1:1 (Müller 38 / Gündogan 54)