VELIKI DERBI

Remi Arsenala i Liverpoola

21.12.2008.
u 21:12

Pred 60.000 gledatelja nogometaši Arsenala i Liverpoola na Emirates stadionu u Londonu odigrali su utakmicu bez pobjednika (1-1) u srazu 18. kola Premier lige. Domaće je u vodstvo doveo osmim prvenstvenim pogotkom Robin van Persie u u 24. minuti. Genijalno je na prsa primio jednu dugu loptu Samira Nasrija, te je potom lijevom nogom povukao na desnu stranu. U padu je desnom nogom, njegovom slabijom, stigao fantastično zahvatiti loptu i gromotivo je zabiti poluvisoko pored bliže vratnice španjolskog golmana Liverpoola Pepea Reine. Jamie Carragher zakasnio je za nijansu sekunde.

Do izjednačujućeg su pogotka gosti došli u 42. minuti, kada je Robbie Keane pred golom pobjegao braničima Arsenala na jednu ispucanu dugu loptu i u njezinu je letu sjajno zahvatio punom nogom zakucavši ju pod gredu Almunije.

Pretkraj poluvremena u jednome se klizećem duelu ozlijedio Cesc Fabregas. Šepajući je napustio travnjak i nije se vratio u igru na početku nastavka.

U 61. je minuti drugi žuti karton dobio napadač Wengerove momčadi Emmanuel Adebayor, te je nakon toga morao napustiti igru. Pri neizgled čistom postavljanju pred Arbeloom, a potom i oduzimanju lopte, Adebayor je malo ispruženom rukom udario Španjolca u glavu. Sudac utakmice bio je nemilosrdan.

Do kraja utakmice na terenu se nije osjećao Liverpoolov višak igrača na terenu.

Gostujuću je momčad s klupe vodio pomoćni trener Sammy Lee. Rafa Benitez još se uvijek oporavlja od operacije bubrežnih kamenaca.

Gosti ovaj remi mogu smatrati uspjehom, obzirom da je Arsenal ove sezone već pobijedio i Manchester Uniteda i Chelsea, oba rivala sa po 2-1.