Redsima slavlje na Stamford Bridgeu i prvo mjesto

import
26.10.2008.
u 16:59

U derbiju devetog kola Premiershipa, nogometaši Liverpoola savladali su Chelsea na Stamford Bridgeu 1-0 i tako prekinuli njegov nepobjedivi niz na domaćem travnjaku. Do ovog dvoboja Chelsea za poraz na Stamford Bridgeu u Premiershipu nije znao čak četiri sezone (21. veljače 2004. poraz od Arsenala 2-1) i 84 uzastopne utakmice.

U tvrdoj utakmici bez puno izrazitih prilika, što je uglavnom i glavna karakteristika dvoboja ovih dvaju sastava posljednjih godina, jedini pogodak na utakmici pao je već u desetoj minuti.

Nakon jednog ubačaja iz auta, loptu je glavom prebacio Dirk Kuyt, ona je došla do Xabija Alonsa na rubu kaznenog prostora, čiji je udarac okrznuo Josea Bosingwu i prevario Chelseajevog vratara Petra Čecha.

Iako je do kraja utakmice Chelsea pokušavao doći do izjednačenja, sto postotnih prilika nije imao, a možda najbolju je propustio Ashley Cole u 73. minuti, kada je njegov udarac s nekih desetak metara s lijeve strane prohujao kraj vratiju Pepea Reine.

Liverpool je ovom pobjedom izbio sam na čelo ljestvice u Premiershipu, te je ostao jedina neporažena momčad ove sezone.