Razveselili su i Zlatka Dalića! Varaždin svladao Šibenik i plasirao se u prvu ligu

Varaždin - Šibenik
1/17
18.05.2019.
u 20:53

Junak pobjede Varaždinaca bio je Leon Benko koji je zabio dva gola i odveo Varaždin u prvu ligu.

NK Varaždin novi je prvoligaš! Varaždinci su pred oko osam tisuća ljudi na stadionu Anđelko Herjavec svladali glavnog konkurenta Šibenik s 3:1 i tako kolo prije kraja Druge HNL osigurali ulazak u prvi razred.

Junak pobjede Varaždinaca bio je Leon Benko koji je zabio dva gola. Prvo se u strijelce upisao u 40. minuti iz jedanaesterca, no gosti su uspjeli izjednačiti preko Princea Ampema u 50. minuti.

1/16

Raspoloženi Dejan Glavica u 60. minuti vratio je prednost domaćinu, a važan se trenutak dogodio deset minuta kasnije kada je Josip Bilić zaradio drugi žuti karton i Šibenik je ostao s igračem manje.

Konačni rezultat postavio je Benko udarem iz slobodnjaka s 20-ak metara. To mu je bio 21. gol ove sezone u Drugoj HNL.

Varaždin, klub koji je osnovan 2012. godine nakon stečaja Varteksa, tako prvi put u povijesti izborio ulazak u prvu ligu.

Na današnjoj utakmici bile su brojne poznate osobe među kojima i hrvatski izbornik Zlatko Dalić koji je ulagač u klub i navijač Varaždina.

Za drugoplasirani Šibenik još ima šanse da se plasira u Prvu HNL jer će protiv Istre igrati dodatne kvalifikacije.

U susretu 35. kola Prve HNL Rijeka je kao domaćin svladala Lokomotivu sa 1:0 (1:0) i tako osigurala drugo mjesto.

Strijelac je bio Murić u 36. minuti.

Kolo prije kraja Rijeka ima 66 bodova, nedostižnih sedam više od trećeg Osijeka i četvrtog Hajduka koji imaju za odigrati po još dvije utakmice. Lokomotiva je sigurna šesta sa 49 bodova, četiri manje od pete Gorice.

Pred 2.000 gledatelja na stadionu Rujevica sudio je Pajač iz Svetog Ivana Zeline.