Probudio se inat! PPD Zagreb konačno slavio u Ligi prvaka

PPD Zagreb
1/16
29.11.2017.
u 21:10

Nakon samo dva osvojena boda u prvih devet kola i čak sedam poraza, hrvatski prvak je upisao i prvu pobjedu u Ligi prvaka ove sezone.

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb napokon su ostvarili prvu pobjedu u A skupini Lige prvaka. U susretu 10. kola PPD Zagreb je Areni pobijedio Rhein-Neckar Lowen 30:26.

PPD Zagreb
1/22

U sjajnom nastupu PPD Zagreb je uvjerljivo pobijedio njemački RN Lowen. Nijemci su u prvom susretu u Mannheimu slavili sa sedam razlike (31:24), no Zagreb je u Areni uzvratio.

Promjena za kormilom očito je urodila plodom jer je Zlatan Saračević vratio izgubljeno samopouzdanje i živost u momčad Zagreba. Napokon je proradila obrana te profunkcionirao napad. U prvih 10 minuta gledali smo izjednačenu igru, no PPD Zagreb se tada počeo lagano odvajati. U 13. minuti je imao plus tri (8-5), dvije minute kasnije bilo je pet golova viška (10:5). Uslijedila je manja kriza tijekom koje su se gosti spustili na dva pogotka minusa, ali je Zagreb do konca poluvremena vratio na plus četiri (17:13).

I u nastavku susreta hrvatski prvak je nastavio s odličnom igrom. U 35. minuti je bilo plus 6 (20:14), a zatim i velikih osam razlike (24:16). U samoj završnici utakmice gosti su iskoristili opuštanje Zagrebovih igrača ublaživši poraz.

PPD Zagreb su do pobjede predvodili Zlatko Horvat s osam golova, Damir Bičanić s pet i Mario Vuglač sa četiri gola, dok su Matevž Skok i Urh Kastelic ukupno imali devet obrana. U njemačkim redovima najefikasniji je bio Gudjon Valur Sigurdsson s devet golova, dok su Hendrik Pekeler i Andre Schmid sa po četiri gola.

- Probudio se inat u momčadi. Dečki su pokazali želju, a kvalitetu imaju. Na dobrom su putu i drago mi je zbog toga. Čestitam dečkima - kazao je Saračević.

- Sada možemo mirnije raditi. Vidjeli su da vrijede, sada su to pokazali - dodao je trener hrvatskog prvaka.

Ovom pobjedom Zagreb je prepustio začelje ljestvice Wisli Plock koja je ostala na dva boda, dok Zagreb ima pet bodova. U vodstvu je Vardar sa 16 bodova.

Iduću utakmicu PPD Zagreb će imati iduće godine, u veljači gostuje kod Wisle Plock.