KVALIFIKACIJE ZA EP 2010

Porazi španjolskih i francuskih rukometaša!

03.11.2008.
u 11:47

U kvalifikacijskim utakmicama za Europsko prvenstvo rukometaša 2010. godine u Austriji, dogodila su se dva velika iznenađenja.

Za najveće iznenađenje druge runde kvalifikacija pobrinula se Ukrajina, koja je u okviru sedme skupine u Zaporožju pobijedila Španjolsku s 25-23. Ukrajinci su u taj susret krenuli furiozno i poveli sa 8-2. Ipak, Španjolci su do poluvremena uspjeli izjednačiti na 14-14. U nastavku je Španjolska i povela, ali je posljednja četvrtina utakmice opet pripala domaćim rukometašima. Najdjelotvorniji je među Ukrajincima bio Burka sa 7 pogodaka, a među Španjolcima Morros koji je postigao 8 pogodaka.

Iznenađujuća je i pobjeda Češke nad Francuskom u Brnu 32-29 u šestoj skupini. Među Francuzima najdjelotovorniji su bili Sorhaindo sa 7 i Ostertag sa 5 pogodaka. Nikola Karabatić postigao je samo jedan pogodak za Francuze, dok je njegov klupski suigrač iz Kiela Filip Jicha sa 9 pogodaka bio najbolji strijelac Češke.

Izdvojimo i pobjedu Njemačke protiv Slovenije sa 27-26 u petoj skupini pred oko pet i pol tisuća gledatelja u Celju, koje je svojim pogotkom u posljednjim sekundama rastužio i utišao Dominik Klein. Najdjelotvorniji među Nijemcima bio je Müller sa 6 pogodaka, a među Slovencima Pajovič koji je zabio 7 pogodaka.

Dvije najbolje reprezentacije iz svake od sedam skupina izborit će nastup na Europskom prvenstvu u Austriji 2010. godine, te se pridružiti aktualnom europskom prvaku Danskoj i domaćinu Austriji.