NBA

Poraz Toronta Ukić opet gledao s klupe

30.12.2008.
u 09:10

Leni Ukić ponovno nije upisao ni sekunde prilikom gostovanja košarkaša Toronta kod Golden Statea. Domaći su slavili 117-111. Više od 44 minute na mjestu organizatora igre za Kanađane je odigrao Jose Calderon, dok je preostalih nešto više od tri minute pripalo Willu Solomonu.

Domaći je sastav do pobjede vodio Stephen Jackson s 30 poena, dok je sjajan ponovno, s 23 koša i šest asistencija, bio 22-godišnji Talijan Marco Belinelli. Gosti, koje je Chris Bosh predvodio s 30 poena i 14 skokova, dok je Jose Calderon dodao 21 poen i 16 asistencija, promašili su nekoliko otvorenih šuteva na samom kraju utakmice. Očito su izgubili snagu na kraju 12-dnevne blagdanske turneje. Odigrali su šest gostujućih utakmica upisavši četiri poraza.

Sjajnu je utakmicu u Oklahoma Cityju upisao Shaq O'Neal. Veteran pod koševima ubacio je 28 poena i skočio 12 puta. Time se probio na deveto mjesto vječne ljestvice strijelaca NBA lige. Do pobjede su gosti došli bez Stevea Nasha (34). Iskusni se Kanađanin povukao s parketa nakon samo devet minuta igre zbog ukočenih leđa.

U domaćim je redovima rookie Russell Westbrook ubacio 31 koš, najviše u NBA-karijeri.

Detroit Pistonsi odbrom su obrambenom igrom prekinuli seriju od sedam uzastopnih pobjeda Orlando Magica. U svom su Auburn Hillsu pobijedili goste s Floride 88-82, i to bez ozlijeđenog Ripa Hamiltona. Rodney Stuckey predvodio je fino izbalansiranu domaću momčad s 19 poena. Prince i Wallace su dodali po 16, Iverson 15.

Za goste je Rashard Lewis ubacio 23, a Dwight Howard 18 koševa uz 18 skokova.

Atlanta Hawksi domaćom su pobjedom nad Denverom (109-91) došli do dvadesete pobjede. Posljednji su put prije Nove godine u tome uspjeli tijekom sezone 1987/1988. Ove je sezone prije njih u istom uspjelo još samo sedam sastava. Bila je to njihova osma uzastopna domaća utakmica i sedma pobjeda, od čega peta u nizu. Joe Johnson bio je najraspoloženiji s 25 poena.

Chicago Bullsi su na krilima rookieja Derricka Rosea (21 poen i 13 asistencija, najviše ove sezone) i Bena Gordona (24 poena) pobijedili na gostovanju New Jersey Netse 100-87. Prva je to pobjeda Bullsa kod Netsa od 2001. godine. Prekinuli su seriju od 13 uzastopnih poraza u uzajamnim dvobojima. U gostima su ove sezone upisali tek četvrtu pobjedu u 18 utakmica.

Seriju od sedam uzastopnih domaćih pobjeda Houstonu je u Teksasu pokvarila najlošija momčad Istočne konfrencije, Washington Wizards. Slavili su gosti 89-87, prekinuli svoju seriju od sedam poraza u nizu te slavili u Houstonu prvi put nakon 2001. godine.

Antawn Jamison zabio je 30 poena, najviše ove sezone, dok je Andray Blatche dodao 16 poena uz osam skokova.

Utah Jazz je bez ozlijeđenih Boozera i Millsapa, te s načetim Okurom, u Salt Lake Cityju uvjerljivo pobijedio Philadelphiju 112-95. Inače altruistični razigravač domaćih Deron Williams morao je preuzeti odgovornost. Ubacio je 11 od 18 šuteva za 27 poena. Okur je dodao 19 poena i deset skokova, a Andrej Kirilenko 16 koševa i 13 skokova.