PSG - Auxerre
AFP
28.11.2009.
u 21:25

Nakon sedam pobjeda u nizu, koje su ih lansirale na prvo mjesto ljestvice Le Championnata, nogometaši Auxerrea su zaustavljeni u 14. kolu.

S 1-0 ih je pobijedio PSG, a strijelac jedinog pogotka na ogledu bio je Jeremy Clement u 67. minuti. Unatoč tome Auxerre je barem još jedan dan predvodnik karavane francuskog prvenstva, jer imaju bod više od Bordeauxa i Lyona.

I Lorient ima, kao i Bordeaux i Lyon, 25 bodova, makar se očekivalo i više na njegovom kontu s obzirom da su u subotu ugostili najslabiju momčad prvenstva Grenoble. No, Grenoble je nakon 11 poraza zaredom nanizao tri remija. Nakon 0-0 protiv Monaca, pa 1-1 protiv Lyona, odigrali su kod Lorienta 2-2.

Gosti čak mogu žaliti za svim trima bodovima jer su drugi pogodak primili u 90. minuti. I prije toga su sami sebi naškodili, pa je tako prvi pogodak za domaćina djelo Slovenca Boštjana Cesara, odnosno autogol. Hrvatski nogometaš Josip Tadić i dalje nije u konkurenciji za igru kod Grenoblea.

Valenciennes je do subote imao čak pet pobjeda u gostima, ali su teško stradali kod Lillea gdje su poraženi s 4-0.