PRIMERA

Pobjednički jubileji Raula i Casillasa

11.01.2009.
u 20:52

Nogometaši Real Madrida lako su se obračunali s Mallorcom na stadionu Son Moix pobijedivši domaćina 3-0, ujedno čestitajući jubileje svojim legendama Raulu i Ikeru Casillasu...

Oba su Realova nogometaša sa 17 godina pristupila “kraljevskom klubu”, a u nedjelju su odigrali svoj 500. (Raul) i 450. (Casillas) susret za madridsku momčad. Obojica su imala dvostruki razlog za slavlje, budući da je momčad slavila pobjedu, Raul se upisao na listu strijelaca, a Casillas svoju mrežu očuvao netaknutom. Pobjedom je Real zasjeo na drugo mjesto Primerine ljestvice.

Već u trećoj minuti Arjen Robben iskoristio je jednu dubinsku loptu, prihvatio ju na nekih 25 metara s desne strane od gola, a zatim se sjurio u šesnaesterac, zaobišao vratara Dudu Aouatea i lijevom nogom poslao loptu u gol. Slavljenik Raul pokazao je dio svoje majstorije u 17. minuti kada Higuainovu asistenciju petom šalje iza Aouateovih leđa. Konačnih 3-0 djelo je Sergija Ramosa iz 66. minute na asistenciju Fernanda Gage. Lijep udarac u padu prošao je kroz noge nemoćnog vratara domaće momčadi.

Pobjedu je u 18. kolu upisala i Numancija hrvatskog trenera Sergija Krešića, slavili su 2-0 na svom Municipal El Molinon stadionu protiv Getafea, koji je od četvrte minute napadao i branio se s devet igrača u polju. Crveni je karton zaradio vratar Roberto Abbondanzieri, nakon čega je jedanaesterac iskoristio Barkero. Arnanda je pred kraj utakmice postavio konačnih 2-0.

Hrvatski napadač Mate Bilić odigrao je posljednjih 25 minuta u 2-1 pobjedi Sportinga protiv Valladolida, u prvoj minuti sudačke nadoknade imao je priliku za povećanje vodstva, no Oscar Sanchez, branič Valladolida, spretno je reagirao ispred njega. I na ovoj su utakmici gosti bili brojčano oslabljeni, nakon što je kapetan Alberto Marcos zaslužio drugi isključujući karton.

Betis je unatoč dva isključena igrača držao bod pred svojim navijačima. Sva tri je Malagi osigurao Eliseu u prvoj minuti sudačke nadoknade postavivši 2-1.

Primera, 18. kolo:

Atletico – Athletic Bilbao 2-3 (Forlan 90+1, Lopez 15 / Koikili 45+1, Dominguez 55 - ag, Llorente 65)

Mallorca – Real Madrid 0-3 (Robben 3, Raul 17, Ramos 66)

Numancia – Getafe 2-0 (Barkero 8 - 11 m, Aranda 80)

Racing – Recreativo 1-1 (Pereira 33 / Camunas 42)

Betis – Malaga 1-2 (Emana 38 / Apono 18 – 11m, Eliseu 90+1)

Sporting – Valladolid 2-1 (Carmelo 18, Barral 35 / Calvo 88)