Panathinaikos CSKA
Reuters
09.12.2009.
u 21:10

Niti sedam poena razlike (72-65) u posljednjoj minuti utakmice košarkaškima Himkija nije bilo dovoljno da svladaju Panathinaikos u susretu 7. kola skupine D Eurolige.

Aktualni je europski klupski prvak sve nadoknadio te produžetak utakmice izboren košem Fotsisa (12 poena, šest skokova) iskoristio za pobjedu 87-82, svoju šestu u skupini.

Ruska je momčad ovom pobjedom mogla izjednačiti omjer s Grcima, no pad koncentracije u posljednjoj minuti nanio im je treći ovosezonski poraz.

Branitelja naslova, za koje je 27 sekundi bez učinka na parketu proveo Jurica Golemac, do pobjede je predvodio Vassilis Spanoulis s 24 ubačena koša i četiri asistencije.

Kelly McCarty ubacio je 21 poen, te imao 11 skokova za poraženu momčad.

U kasnijem programu iste skupine igraju Prokom i Real Madrid.

Asvel slavio na gostovanju kod Fenerbahçea

Jedna je utakmica igrana u srijedu u Ciboninoj skupini A košarkaške Eurolige. U Istanbulu je Fenerbahçe poražen od Asvela koji je slavio 68-61.

U dvoboj je, za domaću momčad, nekadašnji hrvatski reprezentativac Gordan Giriček ušao s klupe za pričuve, odigrao je 25 minuta, postigao deset poena (šut 4/9, slobodna bacanja 1/1), imao po dva skoka i asistencije, te tri izgubljene lopte. Damir Mršić je dodao sedam koševa (trica slabih 1/7), a Emir Preldžić dva uz sedam skokova za tursku momčad. Asvel je do pobjede vodio Rawle Marshall s 15 ubačenih koševa i šest uhvaćenih lopti.

Sedmi ovosezonski euroligaški poraz upisao je Orleans u utakmici 7. kola skupine B na gostovanju kod Lietuvos Rytasa. Domaćin je slavio 77-72 uz 20 poena, te po četiri skoka i osvojene lopte Donatasa Zavackasa. Austin Nichols ubacio je 16 za francusku momčad.

Real porazom prepustio vrh Panathinaikosu

Košarkaši Real Madrida ispustili su čelno mjesto skupine D Eurolige u korist Panathinaikosa. Učinili su to porazom kod Prokoma 82-76.

Nešto ranije je branitelj naslova svladao Himki na gostovanju nakon produžetka utakmice nadoknadivši sedam poena u posljednjoj minuti. Nakon dodatnih pet minuta bilo je, podsjetimo, 87-82.

S 27 poena i pet skokova Qyntela Woodsa, Prokom je iznenadio favoriziranu španjolsku momčad nanijevši joj u Gdyniji drugi ovosezonski poraz u elitnom klupskom europskom košarkaškom natjecanju. Felipe Reyes je ubacio 16 uz šest skokova za "kraljeve".

AJ Milano se lako obračunao s Oldenburgom, sastavom koji je startao pobjedom protiv Prokoma, a u srijedu ubilježio šesti uzastopni proaz. Uvjerljiv (79-51) je bio talijanski sastav predvođen Mariusom Petravičiusom (16 poena), protiv posljednjeplasirane momčadi grupe koju je u ovom susretu poenima predvodio Jekel Foster (10). Jasmin Perković odigrao je 21 minutu, postigao dva poena i imao dvije izgubljene lopte. Marko Ščekić, BiH centar, dodao je tri koša i tri skoka.

Dvoboj začelja skupine C igran je u Maroussiju gdje je istoimeni domaćin svladao Union Olimpiju 74-62. Druga je to pobjeda grčke momčadi u sedmome kolu, ljubljanski "zmajčeki" i dalje na svome kontu imaju tek uspjeh protiv rimske Lottomatice. Bivši košarkaš Cibone, Jared Homan ubacio je 15 poena, te imao šest skokova i dvije blokade za domaćina, dok je Nemanja Aleksandrov odigrao najbolje za poraženu Olimpiju. Uz 10 koševa imao je šest skokova i dvije osvojene lopte.

Euroliga, 7. kolo:

Skupina A

Fenerbahçe - Asvel 61-68

Redoslijed: 1. Barcelona 6-0 (-1), 2. Montepaschi 5-1 (-1), 3. Fenerbahçe 4. Asvel 5. Žalgiris 1-5 (-1), 6. Cibona 1-5 (-1)

Skupina B

Lietuvos Rytas - Orleans 77-72

Redoslijed: 1. Unicaja 5-1 (-1), 2. Lietuvos Rytas 4-3, 3. Olympiacos 4-2 (-1), 4. Efes Pilsen 3-3 (-1), 5. Partizan 3-3 (-1), 6. Orleans 0-7

Skupina C

Maroussi - Union Olimpija 74-63

Redoslijed: 1. Maccabi 5-1 (-1), 2. Caja Laboral 4-2 (-1), 3. CSKA 4-2 (-1), 4. Lottomatica 3-3 (-1), 5. Maroussi 2-5, 6. Union Olimpija 1-7

Skupina D

Himki - Panathinaikos 82-87, produžetak

Prokom - Real Madrid 82-76

AJ Milano - Oldenburg 79-51

Redoslijed: 1. Panathinaikos 6-1, 2. Real Madrid 5-2, 3. Himki 4-3, 4. Prokom 3-4, 5. AJ Milano 2-5, 6. Oldenburg 1-6