Osijek iskoristio remi Rijeke i Dinama pa se vratio u sami vrh! Slaven i dalje u ponoru

Slaven Belupo i Osijek sastali se u 12. kolu HT Prve lige
Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL
17.10.2021.
u 16:51

Momčad Nenada Bjelice pobijedila je 2:0 u Koprivnici momčad Zorana Zekića. Ali, domaći su imali podota prilika za iznenaditi.

U susretu 12. kola Prve HNL Osijek je u Koprivnici pobijedio Slaven Belupo 2:0 dostigavši na vrhu ljestvice Rijeku.

Golove za Osijek zabili su Amer Hiroš (22) i Darko Nejašmić (45+1).

Prvu veliku priliku na utakmici vidjeli smo već u petoj minuti, no okvir gola je spasio goste. S desnog krila je ubacio Alen Grgić, a Ivan Krstanović je pucao glavom sa 6-7 metara pogodivši vratnicu. Prvu priliku gosti su imali u 12. minuti, no Ivan Čović je zaustavio udarac Laszla Kleinheislera sa 14 metara.

Osam minuta kasnije Osijek je poveo fantastičnim golom Amera Hiroša koji sa 15 metara s lijeve strane kaznenog prostora pogodio rašlje za svoj prvi gol u dresu momčadi sa stadiona Gradski vrt. U posljednjim trenucima prvog dijela Bočkaj je ubacio iz kornera, a Nejašmić glavom pogodio za 2-0.

U nastavku susreta obje su ekipe imale nekoliko prilika, no rezultat se više nije mijenjao.

Na ljestvici vodi Rijeka sa 24 boda, koliko ima i Osijek, no Rijeka ima i susret manje. Treći je Dinamo sa 23 boda i dvije utakmice manje.

Slaven Belupo je ostao na devetom mjestu sa šet bodova koliko ima i "fenjeraš" Hrvatski dragovoljac.