FRANCUSKA

Oluja Bordeauxa u Parizu

04.02.2009.
u 23:59

Prošle godine su nogometaši PSG-a osvojili francuski Liga kup, no ove godine neće biti u poziciji braniti taj trofej. Krivci su za to nogometaši Bordeauxa.

Naime, trenutačno drugoplasirana momčad prvenstva, Blancovi nogometaši Bordeauxa, pobijedili su PSG na gostovanju sa čak 3:0. To je Parižanima ove sezone, ukupno, tek treći domaći poraz.

Pogodak Davida Belliona iz 17. minute dugo je vremena stajao kao jedina promjena na utakmici, a onda su gosti u samoj završnici potpuno slomili domaćina. Prvo je Diawara u 87. povećao, a Brazilac Wendel je sve zgotovio u posljednjoj minuti.

U finalnoj utakmici će Bordeaux igrati protiv drugoligaša Vannesa koji je prošao gostovanje kod prvoligaša Nice. Nakon 1-1 u regularnom vremenu i produžecima, tijekom izvođenja jedanaesteraca su igrači Vannesa slavili 4:3.

Domaćin se ranijeg ispadanja spasio u 88. minuti kada je Saada postigao izjednačujući pogodak.