Dinamo šokiran na startu u Zaprešiću, ali u nastavku pokazao svoju snagu

1-2
DINAMO
Inter - Dinamo, 20:00, Zaprešić
94'

Gotov je susret u Zaprešiću. Prijetio je Inter, ali plavi su pokazali zašto su najbolja momčad prvenstva u ovom trenutku.

90'

Igrat će se još četiri minute sudačke nadoknade. Dodajmo kako je Čeliković imao odličnu priliku u petercu Dinama za izjednačenja, ali lopta prolazi malo pored vrata Zagorca.

88''

Izašao je sad i Majer, a ušao je Moro. Plava 'desetka' dobila je ovacije publike za sjajnu predstavu.

88'

I da, ne ide Gavranovića danas koji je uništio kontranapad Dinama s četiri igrača koji su išli sami na vratara Intera.

84'

Požutio je sada Majer koji je danas odigrao jako dobru utakmicu.

80'

Trudi se danas Gavranović, ali ne ide ga nikako. Suigrači ga traže, ali švicarski napadač izgleda kao da će ostati na nula zabijenih pogodaka ove sezone.

78'

Izlazi i Gojak, a ulazi mladi Antonio Marin.

75'

Bjelica je uveo sada Šituma, a izašao je Moubandje koji je ovo ljeto stigao u Maksimir.

61'

Inter se u potpunosti povukao, a Dinamo napada sa svih strana. Ipak, nažalost po njih, bez uspjeha.

Nije Inter uspio! Odmah je Atiemwen zabio s pet metara za povećanje vodstva.

50'

GOOOOOOOOOOOL!

50'

Galić je sada dirao loptu rukom kod Intera i zaradio drugi žuti karton te će Inter ostatak susreta odigrati s igračem manje.

Dinamo je postigao pogodak, točnije Gojak, ali bio je u zaleđu nakon što je Frelih obranio Gavranoviću.

46'

Krećemo u nastavak susreta.

Gotovo je prvo poluvrijeme. Inter je odlično iskoristio loš početak Dinama i došao do pogotka koji im je bio dovoljan za vodstvo do 41. minute kada je izjednačio Atiemwen.

46'

Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade. Dodajmo kako je zbog prigovora sucu Batiniću požutio Atiemwen.

Lovro Majer odlično je proigrao Atiemwena koji je pobjegao obrani Intera. Frelih je izašao s vrata, ali Atiemwen ga zaobilazi i postiže pogodak za 1:1.

41'

GOOOOOOOOOL!

39'

Sada je Atiemwen pokazao malo svoje čarolije i udarcem s lijeve strane ugrozio je vrata Intera. Ipak, na golu žutih je odlični Frelih.

Theophile-Chaterine je požutio zbog oštrog starta na Postonjskog. Oba stopera Dinama sada imaju opomene.

28'

Gledamo dobru utakmicu u Zaprešiću. Pucao je Gojak, ali opet dobro brani Frelih.

25'

Požutio je sada Lešković kod Dinama zbog oštrog prekršaja nad Mitrovićem na sredini terena.

18'

Odličan udarac Gojaka iz slobodnog udarca, ali još bolje brani Frelih.

16'

Požutio je Vego kod Intera zbog oštrog prekršaja nad Kadziorom. Zasluženo.

12'

Sjajno igra Inter u početnih 10 minuta. Nisu se preplašili moćnog Dinama i igraju u potpunosti otvoreno.

9'

Tsonev je zabio glavom nakon ubačaja s lijeve strane. Asistirao je Serderov.

9'

1'

Počeo je susret.

SASTAVI

Inter: Frelih, Tatomirović, Postonjski, Mlinar, Tsonev, Soldo, Vego, Bosec, Serderov, Mitrović, Galić

Dinamo: Zagorac, Pinto, Lešković, Theophile-Chaterine, Moubandje, Gjira, Gojak, Kadzior, Majer, Atiemwen, Gavranović

Toplak se nada iznenađenju iako bi bilo pravo malo čudo da Dinamo i u drugom sastavu izgubi od žutih.

SASTAV DINAMA

Plavi stižu nakon velikog slavlja u Mađarskoj protiv Ferencvaroša, a trener Nenad Bjelica očekivano je poštedio igrače koji su igrali u Europi pa će na teren poslati idući sastav: Zagorac, Pinto, Lešković, Theophile-Chaterine, Moubandje, Gjira, Gojak, Kadzior, Majer, Atiemwen, Gavranović.

SIN ZVONIMIRA SOLDE

– To nam je najlakša utakmica. Nismo ni pod kakvim pritiskom. Zato sam odlučio dati priliku Nikoli Soldi, mlađem sinu bivšeg proslavljenog hrvatskog reprezentativca Zvonimira Solde. Ima samo 17 godina i igra na mjestu stopera. Ne vjerujem da će se prestrašiti Dinamovih igrača. Jako sliči svome ocu, ne samo izgledom već i igrom - rekao je trener Intera Samir Toplak uoči susreta.

U 20:00 sati čeka ih susret u kojem nemaju puno toga za izgubiti jer im u Zaprešić stiže Dinamo.

LOŠ START ŽUTIH

Nogometaši zaprešićkog Intera ne stoje dobro na ljestvici nakon četiri kola HNL-a. Imaju samo dva boda, bez pobjede su, a igrali su kod kuće s Istrom i Varaždinom. Bod u gostima kod Gorice jedina je svijetla točka na početku sezone, poraz u Osijeku bio je očekivan, no poraz kod kuće od Istre i samo bod osvojen u igri s Varaždinom veliki su kiksevi.