Autori: Hina, Ivan Pavić
HNL

Dinamo rutinski slavio pred 610 gledatelja, pomogli Osijeku i Hajduku

15.05.2019. u 19:51

U susretu 34. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Dinama svladali Goricu s 3-1 (2-1)

Prvak Dinamo je na Maksimiru slavio protiv Gorice, koja je ovim porazom sve dalje od plasmana u Europsku ligu

Utakmica je počela vrlo efikasno i u prvih 25 minuta pala su čak tri gola. U 17. minuti je ubačaj Atiemwena u mrežu proslijedio Nikola Moro, a na 2-0 je četiri minute kasnije povećao Dani Olmo nakon precizne akcije i udarca sa 16 metara. U 21. minuti Gorica smanjuje preko Senegalca Cherifa Ndiayea. U 66. minuti igrač Gorice Suk je igrao rukom u svom šesnaestercu, a penal Brune Petkovića brani vratar Kahlina,a četiri minute kasnije napadač Dinama je u idealnoj poziciji, ali Kahlina mu opet brani udarac.  U 71. minuti Dinamo ipak vodi s 3-1 kada je Marin Leovac nakon kornera volejem sa 16 metara pogodio lijevi kut vrata.

Gorica je ostala peta s 53 boda, tri manje od Osijeka i šest od Hajduka, a do kraja su još dva kola.

Pred 610 gledatelja na stadionu Maksimir sudio je Gabrilo.

Strijelci: 1-0 Moro (17), 2-0 Olmo (21), 2-1 Ndiaye (25), 3-1 Leovac (71)