Norvežanke u dramatičnom finalu svladale Francuskinje i otele im naslov

EHF Euro Women's Handball Championship - Semi Final - Norway v Denmark
1/3
20.12.2020.
u 19:53

Kod Norvežanki su Nora Mork, Veronica Kristiansen i Stine Skogrand zabile po četiri gola, a vratarka Silje Sollberg je imala 15 obrana

Norveška ženska rukometna reprezentacija osvojila je naslov europskih prvakinja svladavši u finalu Europskog prvenstva u danskom Herningu braniteljice naslova Francuskinje s 22:20 (14:10).

Norvežanke su zasluženo došle do titule, u prvom dijelu su vodile s pet razlike, a u drugom dijelu Francuskinje su se serijom 6:1 vratile u igru.

U 50. minuti je bilo 17:17, da bi tri minute kasnije Francuskinje i povele s 19:18. No, Skandinavke su u završnici ubacile u višu brzinu, napravile seriju 4:1 i s dva gola Nine Mork došle do naslova.

Kod Norvežanki su Nora Mork, Veronica Kristiansen i Stine Skogrand zabile po četiri gola, a vratarka Silje Sollberg je imala 15 obrana, dok su Francuskinje predvodile Pauleta Foppa (5) i Grace Zaadi (3).

Za Norvešku je to osmi naslov (1998, 2004, 2006, 2008, 2010, 2014,2016, 2020) , dok je Francuska ostala na domaćem naslovu iz 2018.

Za dvije godine EURO se igra u Sloveniji, Sjevernoj Makedoniji i Crnoj Gori.