Niko Kovač
1/5
09.02.2019.
u 18:09

Nogometaši Hoffenheima su kod vodeće Borussije Dortmund do 75. minute gubili sa 3-0, da bi u samo 13 minuta postigli tri pogotka i osvojili veliki bod. To ide na ruku Kovaču i Bayernu

Veliki preokret napravili su nogometaši Hoffenheima u utakmici 21. kola njemačkog prvenstva u kojoj su gostovali kod vodeće Borussije Dortmund i do 75. minute gubili sa 3-0, da bi u samo 13 minuta postigli tri pogotka i osvojili veliki bod.

Pogotke za Borussiju postigli su Sancho (32), Goetze (43) i Guerreiro (67). No, gosti se nisu predali. Alžirac Belfodil, koji je u poluvremenu zamijenio hrvatskog reprezentativca Andreja Kramarića, u 75. minuti je prvi put zatresao mrežu za smanjenje zaostatka Hoffenheima. U 83. minuti Kaderabek je pogodio za 2-3, a samo pet minuta poslije Belfodil je pogodio za 3-3.

Kramarić je krajem prvog poluvremena dobio slučajan udarac u glavu kod jednog pada i čini se da ga je zato trener odlučio ostaviti u svlačionici u poluvremenu.

Unatoč propuštenom vodstvu, Borussia je povećala svoju prednost pred imenjakom iz Moenchengladbacha, a razlog je domaći poraz 0-3 od Herthe. Kalou (30), Duda (56) i Selke (76) bili su strijelci za uvjerljivu pobjedu berlinske momčadi.

No, remi Borussije dobra je vijest za Niku Kovača i njegov Bayern. Bavarci večeras igraju protiv Schalkea i pobjedom bi zaostatak za vodećom momčadi smanjili sa sadašnjih osam na pet bodova.

Utakmicu preokreta odigrali su Freiburg i Wolfsburg, u kojoj su gosti triput vodili, domaći triput nadoknadili zaostatak, čak postigli i pogodak za 4-3 u sučevom vremenu, ali je poništen nakon pregledavanja snimke, pomoću koje je sudac utvrdio da je strijelac bio u zaleđu. Vodeći pogodak za Wolfsburg postigao je Roussillon na asistenciju Josipa Brekala. Izjednačio je Grifo (37), a novo vodstvo "vukovima" donio je Weghorst (63) iz kaznenog udarca. Na 2-2 izjednačio je Petersen (70), a po treći put je Wolfsburg poveo golom Steffena (74). Freiburgu je bod donio Waldschmidt (88).

Brekalo je bio u početnoj postavi Wolfsburga i taktički je zamijenjen u posljednjoj minuti.

U dvoboju dvije momčadi sa začelja, Hannover je pred svojim navijačima pobijedio Nuernberg sa 2-0, a dvostruki strijelac bio je Mueller. Tako je Hannover preskočio i gurnuo Nuernberg na zadnje mjesto.

Njemačka - 21. kolo
Borussia M. - Hertha      0-3
(Kalou 30, Duda 56, Selke 76)

Borussia D. - Hoffenheim  3-3
(Sancho 32, Goetze 43, Guerreiro 67 / Belfodil 75, 88, Kaderabek 83)

Freiburg - Wolfsburg      3-3
(Grifo 37, Petersen 70, Waldschmidt 88 / Roussillon 11, Weghorst 63-11m, Steffen 74)

Hannover - Nuernberg      2-0