Nevjerojatan preokret Hrvatske: Protiv Srbije gubila 21 razlike i na kraju slavila

U-16 košarkaši
FIBA
13.08.2022.
u 10:12

Bila je to definicija utakmice preokreta u kojoj su hrvatski kadetski reprezentativci pokazali nevjerojatnu snagu u završnici. Nakon izjednačene prve četvrtine, Srbija je preuzela kontrolu, upisala 27:9 u drugoj četvrtini i povela s neugodnih 52:35 na poluvremenu.

Muška (U16) kadetska reprezentacija Hrvatske nadjačala je jučer reprezentaciju Srbije s 86:77 (26-25, 9-27, 22-10, 29-15)  u svojoj prvoj utakmici na Europskom prvenstvu u Skoplju.

Na samom početku drugog poluvremena Srbija upisuje i najviše vodstvo od +21 poen (56:35), no tada se na terenu prikazuje potpuno drugačija Hrvatska. Obrana odrađuje nevjerojatan posao dok napadu ostavlja mjesto za seriju od 14 poena (do 56:49) i ostavlja Srbiju na samo 10 poena u trećoj četvrtini. Pravi sjaj Hrvatske pokazuje se u posljednjoj četvrtini kada serijom od 18-5 u posljednjih pet minuta zapečaćuje utakmicu.

Dominik Dolić (16 poena, 4 skoka, 12 asistencija) i Ivan Volf (12 poena, 10 skokova) su ovaj nevjerojatan susret završili s double-double učinkom. Vito Perković je dodao 14 poena i 7 skokova, Josip Pavković je upisao 11 poena, a Ivan Jurić 10.

Trener reprezentacije Ivan Perinčić javio se netom po odigranoj utakmici: “Čestitam od srca igračima i cijelom stožeru na velikoj pobjedi. Trebalo je pronaći snage, prvenstveno mentalno, da se vratimo iz velikog zaostatka. Igrači su bili perfektni u drugom poluvremenu i ovo je njihova pobjeda. Morate znati da reprezentacija Srbije nije izgubila nijednu utakmicu u pripremama. Sutra je novi dan, novi izazov, utakmica sa Slovenijom. Sve ćemo napraviti da budemo spremni za novi izazov.”

U subotu, 13.8. s početkom u 16:30 Hrvatska će odmjeriti snage sa Slovenijom.