Napoli svladao Lazio, Rog i Badelj derbi promatrali s klupe

Arkadiusz Milik
20.01.2019.
u 23:02

U derbiju 20. kola talijanskog prvenstva Napoli je pobijedio Lazio s 2:1 (2:0) učvrstivši se na drugoj poziciji Serie A.

Domaćin je poveo u 34. minuti golom Josea Callejona, a samo tri minute kasnije Arkadiusz Milik je fantastičnim golom iz slobodnog udarca sa 25 metara zabio za 2:0.

Zanimljivo, Milik je prije toga dva puta pogodio vratnicu, u 12. i 21. minuti. Igrači Napolija su u dosadašnjem dijelu prvenstva čak 14 puta pogađali okvir suparničkog gola, uvjerljivo najviše od svih klubova.

Lazio je smanjio u 65. minuti golom Cire Immobilea, no samo pet minuta kasnije gosti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Francesco Acerbi. Marko Rog nije nastupio za Napoli, baš kao niti Milan Badelj za Lazio.

1. Juventus     19   17    2    0    38:11    53
 2. Napoli       20   15    2    3    39:18    47
 3. Inter        20   12    4    4    31:14    40
 4. Roma         20    9    6    5    37:26    33
 5. Lazio        20    9    5    6    29:23    32
 6. Atalanta     20    9    4    7    44:27    31
 7. Milan        19    8    7    4    26:20    31
 8. Sampdoria    20    8    6    6    35:25    30