NBA LIGA

Najbolja utakmica Roka Ukića

04.01.2009.
u 21:31

U prvoj nedjeljnoj utakmici NBA programa Toronto Raptorsi su pobijedili Orlando na svom parketu 108-102, a vrlo bitnu ulogu u svemu je odradio Roko Ukić.

Hrvatski košarkaš je ukupno odigrao 24 minute, ali što je daleko bitnije na parketu je bio gotovo čitavim tijekom posljednje četvrtine, kada se odlučivalo i pobjedniku.

Isto tako, Ukić je vjerojatno postigao najvažniji poen na utakmici. Četrdeset sekundi prije kraja je sam preveo loptu na drugu stranu, fintirao, te se dignuo na šut s tri-četiri metra i pogodio za 105-102. Nakon toga je J.J. Reddick pokušao izjednačiti tricom, no promašio je i Toronto je mogao početi slaviti pobjedu.

U ovom ogledu je Ukić zabilježio rekordni broj asistencija otkada je došao u NBA ligu. Sedam puta je uspješno dodao, a uz to je ugradio i 12 poena, po jedan skok i osvojenu loptu, te dvije izgubljene.

No, tijekom posljednje četvrtine sjajno je kontrolirao igru od strane domaćina, s obzirom da je prvi organizator igre Raptorsa Jose Calderon ozlijeđen.

Najbolji je kod Toronta bio Chris Bosh sa 23 poena i 11 skokova, dok je Anthony Parker dodao 26 poena. Kod Orlanda je prednjačio Dwight Howard sa 39 poena i osam skokova, ali loša realizacija slobodnih bacanja (11-18) na kraju je prilično štetila Orlandu u lovu na pobjedu.

NBA liga, nedjelja:
Toronto - Orlando 108-102 (Bosh 23p, 11s, Parker 26, Ukić 12p, 7a / Howard 39p, 8s, Lewis 20p, 6s, 9a)