Objavljeno vijesti danas: 123
SERIE A Juventus je u derbi utakmici 10. kola talijanske Serije A pobijedio u Torinu Romu s 2-0

Na krilima Del Piera Juve svladao Romu

01.11.2008.
u 22:37

Juventus je u derbi utakmici 10. kola talijanske Serije A pobijedio u Torinu Romu s 2-0, te se tako priključio najboljim momčadima Italije na ljestvici...

Posljednju utakmicu u Torinu između ova dva suparnika je odlučio Alessandro del Piero. On je bio jedini strijelac 16. veljače 2008.godine iz slobodnog udarca, a na istin način je postigao i ovaj put prvi pogodak protiv Rimljana.

Slobodan udarac s 30 metara Del Piero je maestralno okončao udarcem u rašlje desnog kuta Donijevih vratiju.

Veliki dio utakmice Juventus je bio bolja momčad, posebno od 30. do 45. minute, te u prvih dvadeset minuta nastavka. Prilike su se nizale, pa je tako Amauri sjajno zaprijetio škaricama, Del Piero je bio dva puta u šansi, Chiellini je promašio s nekoliko metara glavom.

Utakmica je bila riješena početkom nastavka kada je Del Piero asistirao Marchionniju, a ovaj je lijepo završio akciju za 2-0.

Roma je tako upisala već šesti poraz u 10 utakmica, a kontrasta radi recimo kako su prošle sezone u 38 utakmica imali samo - četiri poraza!