Montreal - Los Angeles Kings
1/5
05.12.2016.
u 09:42

Najefikasnija momčad večeri bili su Calgary Flamesi koji su pred svojim navijačima s čak 8-3 nadigrali Anaheim

Hokejaši Montreala ostali su na vrhu ljestvice NHL-a nakon što su u noći s nedjelje na ponedjeljak slavili s 5-4 na gostovanju u Los Angelesu, a do pobjede su stigli u raspucavanju.

Nakon regularnih 60 minuta rezultat je bio 4-4, a čak šest od osam pogodaka postignuto je u drugoj trećini. Dva pogotka za Montreal postigao je Max Pacioretty, a po jednog Alex Radulov i Andrew Shaw, dok su za Los Angeles strijelci bili Jeff Carter, Nich Shore, Drew Doughty i Trevor Lewis, a u tri od četiri pogotka domaćih kao asistent je upisan kapetan Kingsa Anže Kopitar.

U dodatnih pet minuta nije bilo pogotka, iako je Montreal dvije minute igrao s igračem više. U raspucavanju su strijelci bili raspoloženi. U prvoj seriji od tri pokušaja vratari su svladani po dvaput. U sljedećoj seriji Tanner Pearson nije uspio svladati Careyja Pricea, a pobjedu Montrealu donio je Paul Byron.

Na Zapadu su vodeće momčadi posrnule na domaćem ledu. Chicago je poražen s 1-2 od Winnipega, a istim je rezultatom slavila Minnesota na gostovanju kod Edmontona, koji je barem osvojio bod za razliku od Blackhawksa koji su svladani u 60 minuta.

Najefikasnija momčad večeri bili su Calgary Flamesi koji su pred svojim navijačima s čak 8-3 nadigrali Anaheim te trećom uzastopnom pobjedom uhvatili priključak s vodećim momčadima u Pacifičkoj diviziji. Pogotke za domaću momčad postigla su osmorica različitih strijelaca.

Carolina - Tampa Bay 1-0 (produžetak)
Los Angeles - Montreal 4-5 (raspucavanje)

Ljestvice
ZAPADNA KONFERENCIJA
Centralna divizija
1. Chicago      16  8  3   74-68 35
2. St. Louis    14  7  4   69-70 32
3. Minnesota    12  8  4   66-51 28
4. Winnipeg     13 13  2   74-81 28
5. Nashville    11  9  4   71-66 26
6. Dallas       10 10  6   66-85 26
7. Colorado      9 13  1   49-69 19