Moćni Bayern pobjedom osigurao naslov prvaka Njemačke

Bayern
1/12
07.04.2018.
u 17:53

Schalke do kraja sezone ima još šest utakmica i više niti teoretski ne može dostići bavarski sastav.

Nogometaši Bayerna osigurali su 28. naslov njemačkog prvaka nakon što su u susretu 29. kola na gostovanju pobijedili Augsburg 4-1 i sada imaju 20 bodova više od Schalkea.

Augsburg je poveo u 18. minuti nakon autogola Niklasa Sulea, no Bayern je do kraja poluvremena okrenuo rezultat, a potom u nastavku zabio još dva gola za uvjerljivu pobjedu. Strijelci su bili  Corentin Tolisso (32), James Rodriguez (38), Arjen Robben (62) i Sandro Wagner (87).

Bayernu je to bila šesta uzastopna titula što je najduži niz u povijesti tog kluba, a Bavarci ove sezone mogu osvojiti dva trofeja. U Ligi prvaka su na korak do polufinala nakon što su u prvom susretu četvrtfinala na gostovanju pobijedili Sevillu 2-1, a očekuje ih i polufinale njemačkog Kupa u kojem će igrati protiv Bayer Leverkusena.

Wolfsburg je na gostovanju pobijedio Freiburg 2-0, a oba gola zabio je Daniel Didavi (2, 83). Josip Brekalo je za goste zaigrao u sudačkoj nadoknadi.

Borussia M'gladbach je slavila protiv Herthe 2-1, nakon što su gosti vodili na poluvremenu. Berlinski sastav je poveo  u 40. minuti preko Salomona Kaloua, no u nastavku susreta Borussija je stigla do pobjede golovima Thorgana Hazarda (75, 79-11m).

Večeras se još sastaju HSV i Schalke 04, u nedjelju će igrati Borussia Dortmund - Stuttgart i Eintracht Frankfurt - Hoffenheim, a kolo u ponedjeljak zatvaraju RB Leipzig - Bayer Leverkusen.

Bayern vodi s nedostižna 72 boda, Schalke na drugom mjestu ima 52 boda, Borussija Dortmund je treća sa 48 bodova, a zatim slijede Leipzig (46), Leverkusen (45) i Eintracht (45)

REZULTATI
Augsburg - Bayern      1-4 (Sule 18-ag / Tolisso 32, Rodriguez 38, Robben 62, Wagner (87).
Borussia M. - Hertha   2-1 (Hazard 75, 79-11m / Kalou 40)
Koeln - Mainz          1-1 (Hector 7 / De Blasis 57)
Freiburg - Wolfsburg   0-2 (Didavi 2, 83)
HSV - Schalke (sub, 18.30)
U petak:
Hannover - Werder     2-1 (Harnik 17, Klaus 42 / Belfodfil 74)

Benevento - Juventus 2-4, tri gola Dybale

U prvom susretu 31. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je na gostovanju pobijedio 'fenjeraša' Benevento 4-2 uz dva sumnjivo dosuđena jedanaesterca.

Torinska 'Stara dama' se mučila protiv kluba koji gotovo sigurno seli u Serie B, a gosti su do pobjede stigli uz 'poguranac' suca Fabrizia Pasqua koji je dosudio dva sumnjiva jedanaesterca.

Juve je poveo u 16. minuti golom Paula Dybale, a izjednačio je Cheick Diabate u 24. minuti. U posljednjim trenucima prvo dijela Pasqua je dosudio kazneni udarac kojeg je Dybala pretvorio u novo vodstvo torinskog kluba. Sudac prvotno kontakt između Pjanića i Djimsita nije okarakterizirao kao prekršaj, ali je nakon pritiska gostujućih igrača traži pomoć VAR-a i potom promijenio odluku.

Benevento se nije predavao i Diabate je u 51. minuti nakon ubačaja iz kornera zabio za 2-2. Domaćin je do 75. minute držao bod, no sudac je tada dosudio novi kazneni udarac za goste nakon što je Viola oborio Higuaina. Domaći igrači su prosvjedovali tražeći da Pasqua provjeri svoju odluku, ali sudac ovoga puta nije želio koristiti VAR (Video assistant referee). Dybala je bio siguran postigavši svoj treći gol na utakmici. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Douglas Costa fantastičnim udarcem iskosa u 82. minuti pogodivši rašlje.

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić utakmicu je započeo u napadu, a ulaskom Gonzala Higuaina u 63. minuti preselio je na krilo. Mandžo je igrao do 78. minute kada je umjesto njega u igru ušao Sami Khedira.

Juventus nakon ove pobjede ima sedam bodova više od Napolija koji ima utakmicu manje. Benevento je na začelju sa svega 13 bodova, 13 manje od zone spasa.