Mladostaši u trećoj četvrtini osigurali bodove

Petar Muslim
Renato Branđolica
12.11.2009.
u 07:50

Pavić sa 11 obrana i Muslim s četiri pogotka bili su ključni ljudi za važnu pobjedu kojom su Zagrepčani sačuvali stopostotan učinak.

Vaterpolisti Mladosti sačuvali su stopostotan učinak u Jadranskoj ligi. U šest utakmica postigli su jednako toliko pobjeda. Posljednja im je, jučerašnja, i najslađa jer je postignuta na vrućem gostovanju u Kotoru nad iznimno jakim Cattarom.

Smodlakina i Đogaševa momčad povela je sa 2:0 (žapci su na početku utakmice pet puta pogodili okvir vrata i nisu iskoristili tri napada s igračem više) i na poluvremenu imala solidnih 4:2. No, u trećoj četvrtini žapci su se razgoropadili kao rijetko kad. Proradio je i Pavić, pa je Mladost tu dionicu dobila s nevjerojatnih 6:1.

Do kraja utakmice Pavić je skupio 11 obrana, a Muslim je zabio četiri pogotka (tri u posljednjoj četvrtini), pa su oni postali ključni ljudi za trijumf Zagrepčana sa 12:8 (0:2, 2:2, 6:1, 4:3).

Ostale pogotke za Mladost postigli su Zubčić (2), Martinić (2), B. Letica, Živković, Petković i Milaković. Za domaćina Đogaš i Žanetić zabili su po dva, a Smodlaka još jedan pogodak.

U derbiju kola Jug je u Gružu remizirao sa susjedima iz Herceg Novoga – 7:7. Trostruki strijelac za gospare Sandro Sukno mogao je donijeti pobjedu Dubrovčanima pet sekundi prije kraja utakmice kad je bio sam u protunapadu, ali njegov udarac obranio je najbolji pojedinac utakmice, vratar gostiju Šćepanović (ukupno 13 obrana).

Ostali rezultati: Jadran (ST) - Šibenik 7:8, POŠK - Budva, Koper - Mornar 8:12, Medveščak - Primorac 4:10, Primorje je bilo slobodno.
Poredak: Mladost 12, Budva 12, Jadran (HN) 11, Primorac 10 (-1), Jug 9 (-1)...

U sljedećem kolu, 14. studenoga, u Zagrebu se sastaju Mladost i Jug. Utakmica počinje u 16 sati jer će je prenositi HTV 2.