Objavljeno vijesti danas: 166
INO NOGOMET

Mininalna pobjeda Rome; slavlja Marseillea i St. Etiennea; asistencija Santinija

Roma
22.02.2014.
u 22:48

U subotu je odigrano šest utakmica 26. kolo Le Championnata, a do jedine gostujuće pobjede stigao je St. Etienne koji je sa 2:0 slavio kod Bastije.

Danas je u Serie A odigran samo jedan susret 25. kola, a Roma je kao gost pobijedila Bolognu 1:0. Do zaslužena tri boda Rimljani su stigli u 38. minuti nakon što je Miralem Pjanić fantastično asistirao Nianggolanu, koji pogađa za 1:0.

Do kraja utakmice bilo je prilika na obje strane, ali rezultat se nije mijenjao pa je Roma nastavila lov na vodeći Juventus. Uz utakmicu više sada imaju šest bodova zaostatka za 'starom damom' te sedam više od trećeg Napolija.

Pobjede Marseillea i St. Etiennea

U subotu je odigrano šest utakmica 26. kolo Le Championnata, a do jedine gostujuće pobjede stigao je St. Etienne koji je sa 2:0 slavio kod Bastije. Gosti su do pobjede stigli golom Brandaa u 33. minuti te autogolom Hareka u 90. minuti.

Marseille je sa 1:0 pobijedio Lorient, a jedini gol zabio je Gignac u 82. minuti.

Pred svojim navijačima uspješan je bio i Bordeaux koji je sa 2:1 pobijedio Evian, Domaćin je poveo preko Fauberta u 52. minuti, gosti su izjednačili golom Berigauda u 74. minuti, a pobjedu Bordeauxu donio je Saivet u 82. minuti na asistenciju Sertica.

Valenciennes - Sochaux 2:2

Poredak: 1. PSG 58 (-1), 2. Monaco 56, 3. St. Etienne 45, 4. Lille 45 (-1), 5. Marseille 43, 6. Lyon 40 (-1), 7. Reims 39

Asistencija Santinija

Kortijk je u 27. kolu belgijskog prvenstva izgubio na domaćem terenu od Monsa 1:2, a asistent za gol domaćina bio je Ivan Santini. On je u de Smeta loptu za gol dao u 56. minuti. Ipak, gosti su odnijeli sva tri boda golovima Duseennea u 37. te Arbeitmana u 94. minuti.