Mario Pašalić zabio dva gola u pobjedi Atalante

Mario Pašalić
Press Association/Pixsell
12.03.2021.
u 23:08

Pašalić je igrao do sudačke nadoknade, dok Boško Šutalo nije nastupio zbog ozljede. Za goste je cijeli susret igrao Martin Erlić.

U susretu 27. kola talijanskog nogometnog prvenstva Atalanta je pobijedila Speziju sa 3-1 uz dva gola hrvatskog reprezentativca Marija Pašalića.

Hrvatski veznjak je zabio golove za 1-0 i 3-0 u 53. i 73. minuti, a među strijelce se upisao i Luis Muriel u 55. minuti.

Za goste je zabio Roberto Piccoli osam minuta prije kraja.

U prvom susretu ovoga kola Lazio je pobijedio Crotone sa 3-2 upisavši prvu pobjedu zadnja tri kola.

Lazio je vodio 1-0 i 2-1, no Crotone je oba puta dostizao zaostatak. Međutim, gosti se nisu uspjeli i treći put vratiti nakon što je Felipe Caicedo u 84. minuti zabio za 3-2.

Golove za rimski sastav zabili su i Sergej Milinković-Savić (14), te Luis Alberto (39), dok je oba gola za Crotone postigao Simeon Nwankwo (29, 50-11m).

Vodi Inter sa 62 boda, Milan je drugi sa 56 bodova, dok Juventus i Atalanta imaju po 52 boda.

Lazio je šesti na ljestvici sa 46 bodova, dok je Crotone i dalje posljednji sa 15 bodova, sedam manje od zone spasa.

Augsburg - Borussia Moenchengladbach 3-1

U susretu 25. kola njemačkog nogometnog prvenstva Augsburg je pobijedio Borussiju Moenchengladbach sa 3-1.

Golove u važnoj pobjedi Augsburga zabili su Vargas (52), Richter (76) i Hahn (89), dok je pogodak za goste zabio Neuhaus (68).

Bio je to već šesti uzastopni poraz Borussije u svim natjecanjima, dok je Augsburg ostvario drugu pobjedu u zadnjih sedam kola.

Na ljestvici vodi Bayern sa 55 bodova, dva više od RB Leipziga, dok je Wolfsburg treći sa 45 bodova.

Borussija je deseta sa 33 boda, dok je Augsburg sada 13. sa 29 bodova.

Lyon do boda u sudačkoj nadoknadi

U susretu 29. kola francuskog nogometnog prvenstva Reims i Lyon su odigrali 1-1.

Domaćin je poveo u 33. minuti golom Mathieua Cafara, a u drugoj minuti nadoknade izjednačio je Tino Kadewere.

Lyon je ostao treći sa 60 bodova koliko ima i PSG na drugoj poziciji, no pariški sastav ima bolju razliku pogodka, a u vodstvu je Lille sa 62 boda.

Monaco, koji vodi hrvatski stručnjak Niko Kovač, drži četvrto mjesto sa 55 bodova, a momčad iz Kneževine u nedjelju očekuje derbi protiv Lillea. Reims je na 11. mjestu sa 35 bodova.

Levanteu gradski derbi

U prvom susretu 27. kola španjolskog nogometnog prvenstva Levante je pobijedio gradskog suparnika Valenciju sa 1-0.

Pogodak odluke zabio je Roger Marti u 18. minuti.

Bila je to prva pobjeda Levante protiv "Šišmiša" u posljednjih devet međusobnih susreta.

Levante je ovom pobjedom napredovao za tri pozicije i sada je osmi sa 32 boda, dok je Valencia na 12. mjestu sa 30 bodova.

Na vrhu je Atletico Madrid sa 62 boda, Barcelona na drugom mjestu ima šest bodova manje, a treće mjesto zauzima Real Madrid sa 54 boda.

Newcastle United - Aston Villa 1-1

U prvom susretu 28. kola engleskog nogometnog prvenstva Newcastle United i Aston Villa su odigrali 1-1.

Sve najzanimljivije se dogodilo u samoj završnici utakmice.

Villa je povela u 86. minuti preko Olliea Watkinsa, a u četvrtoj minuti nadoknade izjednačio je Jamaal Lascelles.

Na ljestvici vodi Manchester City sa 68 bodova, 14 više od gradskog suparnika Uniteda koji se nalazi na drugoj poziciji. Leicester City je treći sa 53 boda, a zatim slijede Chelsea (50), West Ham (48), Everton (46), Liverpool (43), Aston Villa (41)...

Newcastle United je ostao na 16. mjestu sa 28 bodova, dva boda više od zone ispadanja.