Sjajni Čilić pobijedio Giralda i donio Hrvatskoj bod za pobjedu

Marin Čilić
17.09.2017.
u 19:01

Čilić je tako i prestigao Ivana Ljubičića, bila mu je ovo 24. pojedinačna pobjeda za Hrvatsku u Davisovu kupu

Hrvatska teniska reprezentacija u Kolumbiji je izborila ostanak u svjetskoj skupini Davisova kupa. Naši igrači nakon tri dana borbe došli su do konačne pobjede. Treći, najvažniji bod donio nam je Marin Čilić koji je danas bez problema pobijedio Santiaga Giralda sa 6:3, 6:4, 6:4.

Čilić nam je u petak donio prvi bod, ali nakon toga Giraldo je pobijedio Škugora i izjednačio. Jučer je naš par Čilić/Mektić nakon velike drame svladao Cabala i Fallu s 3:2 u setovima, a danas je posao dovršen.

Marin je odigrao vrlo kvalitetan meč, postavio se autoritativno i bez većih problema svladao Giralda. U svakom setu napravio je po jedan break, što mu je bilo dovoljno za glatku pobjedu koja je stigla nakon sat i 49 minuta igre.

Čilić je tako i prestigao Ivana Ljubičića, bila mu je ovo 24. pojedinačna pobjeda za Hrvatsku u Davisovu kupu, čime je postao rekorder. To dovoljno govori koliki je njegov doprinos za našu reprezentaciju.

Hrvatska će tako ostati u Svjetskoj skupini Davisova kupa.

Tijek meča

Marin Čilić - Santiago Giraldo 6:3, 6:4

3. set

5:3 - Marin Čilić posao privodi kraju. Ima break u trećem setu, vodi 5:3 i nadomak je osvajanja važnog boda.

2:2 - Drže se servisi, nadamo se da će uskoro Čilić napraviti break koji bi mogao do kraja prelomiti susret

2. set

6:4 - Bravo, Marine! Čilić je dobio i drugi set, ovaj puta sa 6:4!

4:3 - Hrvatski tenisač sve je bliži osvajanju drugog seta, vodi 4:3 i servira

3:2 - Marin pokazuje tko je gazda, napravio je break u drugom setu

2:2 - Drže se servisi u drugom setu, rezultat je 2:2

1. set

6:3 - Gotov je prvi set, hrvatski tenisač dobio ga je sa 6:3 i vodi nas prema ukupnoj pobjedi

5:3 - Nakon breaka oba igrača drže svoje servise, Marin će sad servirati za prvi set.

4:2 - Sve ide po planu za Čilića, vodi 4:2 i servira. Marin je dobro otvorio ovaj susret, nadamo se da će nam donijeti važan bod za pobjedu

3:0 - Fenomenalan početak hrvatskog tenisača koji je napravio break i poveo 3:0.

1:0 - Marin Čilić bio je prvi na servisu i odradio to na odličan način te poveo