Manchester City uvjerljiv protiv Burnleyja, pobjeda Tottenhama

Manchester City
1/5
20.10.2018.
u 18:43

Nogometaši engleskog prvaka Manchester Cityja vratili su se na vrh ljestvice Premier lige zahvaljujući uvjerljivoj 5-0 (1-0) domaćoj pobjedi protiv Burnleyja u 9. kolu.

Strijelci za novu pobjedu Cityja bili su Aguero (17), Bernardo Silva (54), Fernandinho (56), Mahrez (83) i Sane (90).

1/5

City sada ima 23 boda, dva više od drugog Chelseaja koji je ranije u subotu na svom Stamford Bridgeu odigrao 2-2 (1-0) protiv Manchester Uniteda. Domaćin je poveo u 21. minuti golom Rudigera, no United je u nastavku susreta okrenuo rezultat golovima Martiala (55, 73).

Kada se već činilo kako će United slaviti u Londonu Barkley je u šestoj minuti nadoknade zabio za 2-2. Mateo Kovačić je započeo utakmicu u sastavu Chelsea, a umjesto njega u igru je u 69. minuti ušao Barkley.

Na treće mjesto stigao je Tottenham koji je kao gost s minimalnih 1-0 (1-0) svladao West Ham United golom Lamele iz 44. minute.

Tottenham ima 21 bod, kao i drugi Chelsea, dok je četvrti Liverpool s 20 bodova i utakmicom manje.

Raspored 9. kola,
Subota:
Chelsea - Manchester United 2-2 (Rudiger 21, Barkley 90+6 / Martial 55, 73)
West Ham United - Tottenham Hotspur 0-1 (Lamela 44)
Newcastle United - Brighton and Hove Albion 0-1 (Kayal 29)
Manchester City - Burnley 5-0 (Aguero 17, B. Silva 54, Fernandinho 56, Mahrez 83, Sane 90)
Bournemouth - Southampton 0-0
Cardiff City - Fulham 4-2 (Murphy 15, Reid 20, Paterson 65, Harris 87 / Schuerrle 11, Sessegnon 34)
Wolverhampton Wanderers - Watford 0-2 (Capoue 20, Pereyra 21)