Mađari svladali Slovence i totalno zakomplicirali stvar u drugoj skupini

Patrik Ligetvari
19.01.2020.
u 18:21

Rukometaši Mađarske pobijedili su u dvoboju II skupine EURA u Malmöu Sloveniju s 29:28 (13:16).

Mađari su došli do vrlo važne pobjede u utakmici u kojoj su Slovenci gotovo stalno vodili sve do 40. minute.

Tada su Mađari uz seriju 4:0 stigli do prednosti koju nisu ispuštali do kraja. Gol odluke zabio je Ligetvari minutu i 15 sekundi prije isteka vremena za 29:27.

Banhidi (5) i Ligertvari (4) bili su najbolji strijelci kod Mađarske, dok je Dolenec sa 8 golova predvodio Sloveniju. Pobjeda Mađara protiv Slovenije i Islanda protiv Portugala jako su zakomplicirali situaciju u II skupini u kojoj još igraju Norveška - Švedska.

Norveška, Slovenija i Mađarska sada imaju po 4 boda.

1. Norveška     2  2  0  0  70:57  4
2. Slovenija    3  2  0  1  79:75  4
3. Mađarska     3  2  0  1  82:82  4
4. Portugal     3  1  0  2  88:87  2
5. Island       3  1  0  2  73:79  2
6. Švedska      2  0  0  2  44:56  0