M'gladbach razbio Šahtar, Lokomotiv i Atletico neriješeno

Borussia M.
DPA/Pixsell
03.11.2020.
u 21:15

Najzaslužniji za pobjedu Moenchengladbacha u skupini A bio je trostruki strijelac Plea.

Treće kolo Lige prvaka otvorili su Borussia Moenchengladbach koja je s visokih 6-0 pobijedila Šahtar u Donjecku te Lokomotiv Moskva i Atletico koji su odigrali neriješeno 1-1 u Moskvi.

U skupini A Lokomotiv  Moskva i Atletico su odigrali 1-1. Poveli su gosti golom Gimeneza u 18. minuti, a Mirančuk je izjednačio s bijele točke nakon što je sudac svirao penal jer je Herrera igrao rukom. Hrvatski nogometaš Vedarn Ćorluka nije igrao za Lokomotiv jer je ozlijeđen, kao ni Šime Vrsaljko za Atletico.

Lokomotiv Moskva je treći sa 2 boda, iza Atletica koji na drugom mjestu ima četiri boda. Na prvom je mjestu Bayern koji večeas igra protiv Salzburga.

Najzaslužniji za pobjedu Moenchengladbacha u skupini A bio je trostruki strijelac Plea. On je zabio prvi gol na utakmici u osmoj minuti, a zatim se upisao u listu strijelaca i u 26. minuti, da bi hat trick ostvario pogotkom u 78 minuti. Bondar je autogolom u 17. minuti povećao prednost gostujuće momčadi na 2-0, a Benseabini je u 44. minuti povećao na 4-0. Stindl je u 65. minuti zabio za 5-0 za Borussiju Moenchengladbach.

Šahtar je nakon ovog poraza drugi u skupini B sa 4 boda, jednim manje od vodeće Borussije Monchengladbach. Treći je Inter koji večeras gostuje kod Reala.

Skupina A
                    P    W    D    L                P

Bayern             2    2    0    0    6    1    5    6
Atlético           3    1    1    1    4    7    -3    4
Lokomotiv Moskva   3    0    2    1    4    5    -1    2
Salzburg    2    0    1    1    4    5    -1            1
Lokomotiv Moskva - Atletico (Mirančuk 25(11m)/Gimenez 18)

Skupina B
1. Borussia Mönchengladbach 3    1    2    0    10    4    6    5
2. Šahtar                   3    1    1    1    3    8    -5    4
3. Inter                     2    0    2    0    2    2    0    2
4. Real Madrid              2    0    1    1    4    5    -1    1
Šahtar - Borussia Mönchengladbach 0-6 (Plea 8, 26, 78; Bondar 17(ag), Bansebaini 44, Stindl 65)