Nogomet
AFP
05.05.2010.
u 22:07

Nogometaši Lyona pobijedili su Auxerre s 2:1 u 36. kolu Le Championnata i na taj način doveli Marseille na prag naslova. Ukoliko Deschampsova momčad u nastavku večeri svlada Rennes, postat će nedostižna za sve.

Osim što je pomogao Marseilleu, Lyon je i za sebe napravio velik posao u borbi za Ligu prvaka. Istina je da se još uvijek nalazi na četvrtom mjestu, koje ne vodi u najjače europsko natjecanje, ali ima samo dva boda manje od drugoplasiranog Lillea i trećeplasiranog Auxerrea, a uz to je odigrao i utakmicu manje.

Puelova se momčad tako nalazi u vrlo povoljnoj poziciji, čak i za drugo mjesto koje vodi izravno u Ligu prvaka. A večer za Lyon nije krenula dobro. Anthony Revellier je u 15. minuti neoprezno vraćao loptu svome vrataru, što je iskoristio Ireneusz Jelen i doveo goste u vodstvo. Lyon je do izjednačenja došao u posljednjoj minuti prvog poluvremena iz kaznenog udarca koji je realizirao Lisandro Lopez. Tome je prethodio prekršaj Benoita Pedrettija nad Alyjem Cissokhom.

Kim Källström je u 83. minuti pogodio stativu, a samo minutu kasnije je ubacio loptu s lijeve strane, vratar Auxerrea Olivier Sorin ju je uspio samo odbiti, ali ravno na nogu Miralemu Pjaniću koji je pogodio za velika tri boda Lyona. Bio je to njegov četvrti ovosezonski pogodak u prvenstvu.

Bosansko-hercegovački reprezentativac je u igri bio svih 90 minuta, a isto je vremensko razdoblje naš Dejan Lovren proveo na klupi.

Lille je četvrtom uzastopnom pobjedom skočio na drugo mjesto s istim brojem bodova kao i Auxerre, ali i znatno boljom gol-razlikom. Momčad Rudija Garcije slavila je u srijedu kod Toulousea s 2:0 pogocima Yohana Cabayea i Ludovica Obraniaka. Slabašne je izglede za Ligu prvaka zadržao i Montpellier pobjedom 1:0 kod Sochauxa, a aktualni prvak Bordeaux ima sve manje šansi čak i za plasman u Europa ligu. “Žirondinci” su u srijedu odigrali tek 1:1 u gostima kod Nice.

Josip Tadić odigrao je 70 minuta u remiju svoga Grenoblea kod Lensa za koji zbog ozljede nije zaigrao hrvatski reprezentativni vratar Vedran Runje. Grenoble je već ranije izgubio sve šanse za ostankom, a večeras su mu se na putu u drugu ligu pridružili i Le Mans i Boulogne.