Liverpool i dalje stopostotan, novi kiks Uniteda

Leicester Liverpool
22.09.2018.
u 18:23

Dejan Lovren nije konkurirao za nastup u momčadi Liverpoola koja sada ima 18 bodova, dva više od drugog Manchester Cityja, koji je kao gost pobijedio Cardiff City s čak 5-0

Nogometaši Liverpoola zadržali su stopostotni učinak u engleskom prvenstvu i nakon 6. kola u kojem su na svom Anfieldu uvjerljivo nadigrali Southampton sa 3-0 (3-0).

Pogotke za novu pobjedu "crvenih" postigli su Hoedt (10-ag), Matip (21) i Salah (45+3).

Dejan Lovren nije konkurirao za nastup u momčadi Liverpoola koja sada ima 18 bodova, dva više od drugog Manchester Cityja, koji je kao gost pobijedio Cardiff City s čak 5-0 (3-0), a tri više uz utakmicu više od trećeg Chelseaja koji će u nedjelju gostovati kod West Ham Uniteda.

City je do pobjede u Cardiffu stigao golovima Aguera (32), Bernarda Silve (35), Gundogana (44) i Mahreza (67, 89).

Manchester United je, pak, ponovno kiksao odigavši samo 1-1 (1-0) na svom old Traffordu protiv novaka u ligi Wolverhampton Wanderersa. Poveli su domaći preko Freda (18), a poravnao je Moutinho (53).

Peti United sada ima 10 bodova, samo jedan više od 10. Wolverhamptona.

REZULTATI 6. KOLA,
Subota:
Fulham - Watford 1-1 (Mitrović 78 / Gray 2)
Liverpool - Southampton 3-0 (Hoedt 10-ag, Matip 21, Salah 45+3)
Manchester United - Wolverhampton Wanderers 1-1 (Fred 18 / Moutinho 53)
Crystal Palace - Newcastle United 0-0
Cardiff City - Manchester City 0-5 (Aguero 32, B. Silva 35, Gundogan 44, Mahrez 67, 89)
Burnley - Bournemouth 4-0 (Vydra 39, Lennon 41, Barnes 84, 89)
Leicester City - Huddrsfield Town 3-1 (Iheanacho 19, Maddison 66, Vardy 75 / M. Jorgensen 5)

Hertha na vrhu, remi Borussie (D)

Nogometaši Herthe slavili su s 4-2 u Berlinu protiv Borussije (M) u 4. kolu Bundeslige i zasjeli na vrh ljestvice, dok su u derbiju Hoffenheim i Borussia (D) odigrali 1-1.

Hertha je, uz dva gola Ibiševića, protiv Borussije (M) doška do treće pobjede  u sezoni i s 10 bodova vode ispred prvaka Bayerna koji navečer igra kod Schalkea. Hoffenheim je propustio ubilježiti pobjedu protiv Borussije (D), vodili su s 1-0 pogotkom Joelintona (44) i imali igrača više nakon što je Diaalo zaradio crveni karton zbog prekršaja nad Andrejem Kramarićem. Šest minuta prije kraja Pulišić je spasio "žuto-crne" od poraza. Kramarić je igrao do 78. minute, a Borussia je sada treća s 8 bodova, dok je Hoffenheim deseti s četiri boda.

Wolfsburg je kod kuće izgubio od Freiburga s 1-3, a Josip Brekalo je u igru ušao kod domaćina u 68. minuti. Uspješan je kao gost bio i Werder kod Augsburga (3-2), dok je Nuernberg s 2-0 slavio protiv Hannovera

Rezultati:

Hoffenheim 1 Joelinton (44)

Dortmund 1 Pulišic (84)

Hertha Berlin 4 Ibiševic (31, 63), Lazaro (34), Duda (73)

Mönchengladbach 2 T. Hazard (29pen), Plea (67)

Augsburg 2 Max (47), Koo Ja-cheol (45+3)

Werder Bremen 3 Kruse (34), Eggestein (36), Klaassen (75)

Wolfsburg 1 Mehmedi (61)

Freiburg 3 Sallai (7), Petersen (21), Frantz (50)

Nuernberg 2 Waldemar (76ag.), Knöll (77)

Parma - Cagliari 2-0, Srni 90, Bradariću 78 minuta

Bivši kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Darijo Srna odigrao je svih 90 minuta, dok je aktualni reprezentativac Filip Bradarić bio na terenu do 78. minute u 0-2 (0-1) porazu Cagliarija na gostovanju kod Parme u susretu 5. kola talijanskog prvenstva.

Marko Pajač ostao je čitavu utakmicu na klupi Cagliarija.

Strijelci za Parmu bili su Inglese (20) i Gervinho (47).

Parma je sada sedma sa sedam bodova, koliko imaju i peta Sampdoria te šesta Fiorentina, dok je Cagliari 13. s pet bodova.

Na vrhu je Juventus sa 12 bodova, dva više od drugog Sassuola koji je u petak sa 3-1 nadigrao Empoli.

Kasnije u subotu još igraju Fiorentina - SPAL i Sampdoria - Inter, dok će u nedjelju na teren Torino - Napoli, Bologna - Roma, Chievo - Udinese, Lazio - Genoa, Milan - Atalanta i Frosinone - Juventus.