Liverpool - Manchester United
29.01.2020.
u 22:59

Hrvatski stoper Dejan Lovren ostao je na klupi za pričuve Liverpoola.

Nogometaši Liverpoola nastavili su svoj pobjednički niz u Premier ligi, u srijedu su u zaostaloj utakmici 18. kola u gostima kod West Hama slavili sa 2-0, te sada imaju 19 bodova više od Manchester Cityja.

Liverpool je poveo u 35. minuti iz kaznenog udarca, kojeg je u pogodak pretvorio Mohamed Salah. Strijelac za konačnih 2-0 nakon uspješnog kontranapada bio je Alex Oxlade-Chamberlain (52). Hrvatski stoper Dejan Lovren ostao je na klupi za pričuve Liverpoola.

Poredak:
  1  Liverpool       24  23   1   0  56  15   70
  2  Man City        24  16   3   5  65  27   51
  3  Leicester       24  15   3   6  52  24   48
  4  Chelsea         24  12   4   8  41  32   40
...............................................

City preko Uniteda do finala

Nogometaši Manchester Cityja izborili su plasman u finale Lige kupa premda su uzvratnom susretu polufinala na svom travnjaku izgubili od Manchester Uniteda sa 0-1, no 'Građani' idu dalje jer su u prvom susretu slavili sa 3-1.

Strijelac jedinog pogotka bio je Nemanja Matić u 35. minuti, a isti je igrač u 76. minuti isključen zbog dva žuta kartona.

Branitelj naslova će u finalu 1. ožujka na Wembleyju igrati protiv Aston Ville koja je u utorak na svom Villa Parku svladala Leicester City sa 2-1 što im je uz 1-1 iz prvog susreta otprije tri tjedna bilo dovoljno za prolazak dalje.

Villa je povela golom Targetta (12), na 1-1 poravnao je Iheanacho (72), da bi veliko slavlje domaćim navijačima osigurao Trezeguet (90+3) pobjedničkim pogotkom u sudačkoj nadoknadi.

Europski prvak iz 1982. godine Aston Villa svoj je posljednji trofej osvojila još 1996. godine i to upravo Liga kup, a posljednji nastup u finalu ovog natjecanja imala je prije 10 godina kada je izgubila od Manchester Uniteda.

"Građanima" će to biti osmo finale, a u dosadašnjih sedam samo su jednom poraženi, 1974. od Wolverhamptona.

Prošao i Real

Nogometaši Real Madrida izborili su četvrtfinale španjolskog Kupa kralja nakon što su u srijedu u gostima kod drugoligaša Zaragoze slavili sa 4-0.

Trener Reala Zinedine Zidane mogao je odmoriti Luku Modrića, koji je ostao na klupi za pričuve, a pogotke za "kraljevski klub" postigli su Raphaël Varane (6), Lucas Vázquez (32), Vinicius Júnior (72) i Karim Benzema (79).

Villarreal je dobio u gostima drugoligaša Rayo Vallecano s 2-0 golovima Fer Nina (83) i Santija Cazorle (85). Bivši Hajdukovac 25-godišnji hrvatski branič Antonio Milić za Rayo Vallecano je odigrao cijeli susret.

Trećeligaš Leonesa je na svom terenu svojski namučio Valenciju. Nakon 120 minuta rezultat je bio 0-0, a Valencia je prošla dalje nakon boljeg izvođenja penala (4-2). Real Sociedad je izabacio Osasunu, pobijedivši sa 3-1.

Srijeda -
Leonesa (3) - Valencia           2-4 (0-0) nakon penala
Rayo Vallecano (2) - Villarreal  0-2 (Fer Nino 83, Santi Cazorla 85)
Real Sociedad - Osasuna          3-1 (Alexander Isak 33, 69, Martin Odegaard 61/ Marc Cardona 36)
Zaragoza (2) - Real Madrid       0-4 (Varane 6, Vaszquez 32, Vinicius Júnior 72, Benzema 79)
Badajoz (3) - Granada            (večeras)

Četvrtak -
Barcelona - Leganes
Mirandes (2) - Sevilla

Inter u polufinalu Kupa

Nakon Juventusa, Milana i Napolija plasman u polufinale talijanskog nogometnog Kupa izborio je i Inter.

"Nerazzurri" su u posljednjem susretu četvrtfinala na San Siru pobijedio Fiorentinu sa 2-1.

Domaćin je poveo u 44. minuti golom Antonia Candreve, izjednačio je Martin Caceres u 60. minuti nakon ubačaja iz kornera, no samo sedam minuta kasnije Nicolo Barella je lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora doveo Inter u novu prednost.

Marcelo Brozović nije igrao za domaći sastav zbog ozljede, dok je Milan Badelj za "Viole" igrao do 56. minute.

Inter će u polufinalu igrati protiv Napolija, dok će u drugom polufinalu igrati Milan i Juventus. Prve polufinalne utakmice su 12. veljače, uzvrati su 4. ožujka, a finale je 13. svibnja.

Četvrtoligaš izbacio Lille iz francuskog Kupa

- Francuski četvrtoligaš Epinal priredio je senzaciju izbacivši u osmini finala nacionalnog Kupa Lille sa 2-1, dok je PSG rutinski prošao trećeligaša Pau pobijedivši a 2-0.

Nakon Belforta, koji je u utorak izbacio Montpellier, Epinal je drugi četvrtoligaš koji se probio među osam najboljih momčadi francuskog Kupa.

Francuski doprvak je poveo u osmoj minuti golom Loica Remyja, no domaćin je u nastavku okrenuo rezultat s dva gola, a oba je zabio Jean Krasso i to u razmaku od šest minuta. Prvo je u 54. minuti izjednačio na 1-1, a u 61. je zabio za senzaciju. Domagoj Bradarić nije nastupio za goste.

Francuski prvak PSG je rutinski odradio gostovanje kod trećeligaša Pau pobijedivši sa 2-0, a strijelci su bili  Leabdro Paredes (25) i Pablo Sarabia (53).

Ranije su plasman među osam najboljih izborili Rennes, St Etienne, Dijon i četvrtoligaš Belfort.