Juventus Bayern
Reuters
08.12.2009.
u 20:20

Posljednje kolo Lige prvaka u skupinama A, B, C i D dalo nam je odgovore tko ostaje u utrci za finalom u Madridu, a tko se seli u Europsku ligu ili završava natjecanje u Europi.

Skupina A
Juventus - Bayern 1:4

Najzanimljivije će biti u Torinu gdje u susretu skupine A Juventus dočekuje Bayern, a jedan od velikana oprostit će se od Lige prvaka.

Juventus zbog problema s ozljedama ne može računati na Salihamidžića, Zebinu, Chiellinija i Iaquintu, dok van Gaal nema Riberyja, Altintopa i Klosea.

Od prve minute za Bavarce će zaigrati i Ivica Olić i Danijel Pranjić.

U sedmoj minuti u dresu Bayerna zbog prekršaja s leđa požutio je Danijel Pranjić.

Veliku priliku imao je Ivica Olić u 11. minuti, ali njegov udarac glavom zaustavila je stativa.

19' Trezeguet je odlično reagirao na nabacivanje Marchisija i udarcem iz prve donio vodstvo Juveu.

U 23. minuti Pranjić je uputio još jednu loptu u šesnaesterac, ali i drugi puta udarac Ivice Olića glavom ne nalazi put do mreže.

U 29. minuti Ivica Olić izborio je jedanaesterac za Bavarce. Nakon lopte u prostor Pranjića, Olića je srušio Caseres.

30' Odgovornost je preuzeo vratar Bayerna Hans Jörg Butt. Buffona je poslao u jednu stranu, loptu u drugu i rezultat je 1:1.

U 41. minuti zaprijetio je Schweinsteiger sa 25 metara, ali uspio je Buffon odbiti loptu i otkloniti opasnost.

52' Odličnu igru Ivica Olić okrunio je pogotkom na početku drugog dijela. Udarac je prvo uputio Gomez, kratko odbio Buffon, a najbliži lopti bio je Olić i zabio za 2:1.

U 72. minuti umjesto Danijela Pranjića ušao je Arjen Robben.

U 79. minuti umjesto igrača utakmice IVICE OLIĆA u igru je ušao Timoščuk.

83' Pobjedu Bayerna potvrdio je Gomez nakon jednog odbijanca poslije kornera.

90' Timoščuk je zabio u samoj završnici i četvrti pogodak za Bavarce

Maccabi - Bordeaux 0:1

Bordeaux je osigurao prvo mjesto u skupini i putuje na gostovanje kod momčadi koja još nije osvojila nijedan bod.

13' Gosti su uspjeli vrlo rano doći do pogotka, a sretni strijelac bio je Jussie.

Skupina B
Wolfsburg - Manchester United 1:3

Manchester United je prije posljednjeg kola osigurao prolazak dalje, ali mu za potvrdu prvog mjesta treba bod kod Wolfsburga. A do njega ce morati bez većine standardnih obrambenih igrača.

Sir Alex Ferguson na listi ozljedenih ima Vidića, Nevilla, Ferdinanda, Evansa, O'Sheu, Rafaela, Fabija, Browna i van der Sara.

Njemački prvak ne može računati samo na Martinsa i Madlunga.

44' U samoj završnici prvog dijela za United je zabio Michael Owen.

56' Izjednačio je za vukove na početku drugog dijela Edin Džeko.

83' Drugim pogotkom na utakmici Michael Owen čini se baca Wolfsburg iz proljeća u Ligi prvaka.

90' U samoj završnici Owen je zabio i treći pogodak.

Bešiktaš - CSKA 1:3

CSKA ovisi puno o rezultatu iz Njemačke, jer dalje može samo u slučaju da bodovno prestigne Wolfsburg, a može se dogoditi da se oproste od Europe. Ako Bešiktaš pobijedi 1:0 ili bilo kojim rezultatom od dva ili više razlike Turci idu dalje.

41' Krasić je zabio za vodstvo gostiju.

86' Bobo je izjednačio za domaćine u samoj završnici.

90' Aldonin zabio za potvrdu prolaza CSKA.

SKupina C
Marseille - Real Madrid 1:3

Marseillu treba čudo da izbori osminu finala Lige prvaka. Moraju pobijediti Real sa 3:0 ili se nadati bilo kakvoj pobjedi, te pobjedi Züricha u drugom dvoboju skupine C. Real ne može računati na Kaku, Metzeldera, Van Nistelrooya i Gutija, dok Marseille nema Roola i Mbia.

5' Najskuplje ljetno pojačanje Reala Cristiano Ronaldo zabio je na otvaranju utakmice za vodstvo gostiju.

12' Uspjeli su domaćini vrlo brzo izjednačiti, a za 1:1 zabio je Lucho Gonzales.

60' Novo vodstvo Realu donio je Raul Albiol.

69' Lucho Gonzales promašio je jedanaesterac za domaćine

80'  Drugim pogotkom na utakmici Cristiano Ronaldo je osigurao pobjedu madridske momčadi.

Zürich - Milan 1:1

Milan traži osvetu za poraz u drugom kolu kada je Zürich slavio na San Siru sa 2:1, a u toj utakmici Leonardo ne može računati na Zambrottu, Jankulovskog, Odda i Storarija.

29' Na pomolu je veliko iznenađenje u Zürichu, domaćini vode, a strijelac je bio Gajić.

63' Ronaldinho je zabio za izjednačenje u Zürichu udarcem s bijele točke, a Milan ima i igrača više. Kod domaćina je isključen Rochat.

Skupina D
Chelsea - APOEL 2:2

U skupini D sve se zna, Chelsea je zasigurno prvi, a to bi trebali potvrditi pobjedom protiv APOEL-a. Carlo Ancelotti ne može računati na Bosingwu, Alexa i Kaloua.

6' Veliko iznenađenje u Londonu. Pogotkom Zewlakova Ciprani vode.

19' Izjednačenje domaćinima donio je Essien.

26' Didier Drogba je postavio stvari na svoje mjesto i Chelsea vodi.

87' Mirosavljević je donio izjednačenje gostima u samoj završnici utakmice.

Atletico - Porto 0:3

Atletico ima bod više od APOEL-a u borbi za Europsku ligu i da ne ovise o rezultatu sa Stamford Bridgea, trebaju tri boda protiv Porta.

Domaćini ne mogu računati na Perniju, Roberta, Sinamu Pongollea i Raula Garciju, dok kod Porta nema Valerija i Lopesa.

2' Bruno Alves zabio je već u drugoj minuti za vodstvo gostiju i to nakon ubacivanja iz kuta Rodrigueza.

15' Loše stvari pišu se Atleticu na Vincente Calderonu. Pogotkom Falcaa gosti vode 2:0.

76' Pobjedu Porta 15 minuta prije kraja potvrdio je Hulk.