Ivo Karlović
Reuters
06.01.2010.
u 21:01

Ivo Karlović plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Dohi koji se igra za nagradni fond od 1,024.000 dolara.

Sa 4:6, 6:3, 6:2 hrvatski je tenisač savladao Nijemca Benjamina Beckera. Bio je ovo četvrti međusobni dvoboj između Karlovića i trenutno 40. tenisača ATP ljestvice, te četvrta pobjeda “Diva” sa Šalate.

U prvom setu Karlović je izgubio svoj servis u trećem gemu, te je set otišao na stranu Beckera 6:4. U drugom setu Karlović je servis Beckeru uspio oduzeti dva puta, pritom je jednom izgubio svoj početni udarac, što je bilo dovoljno za 6-3. U odlučujućem setu hrvatski je tenisač realizirao obje break prilike, u trećem i sedmom gemu, dok protivniku na svoj servis nije ponudio priliku za break.

Na kraju je Karlović zabio sedam asova uz postotak prvog servisa 74%, a na prvi servis osvojio je 86% poena. Protivnik hrvatskog tenisača u četvrtfinalu bit će Rus Nikolaj Davidenko, treći nositelj turnira i šesti igrač ATP ljestvice, s kojim Karlović ima negativan skor 1-3. Posljednji su meč odigrali prošle godine na zemlji Monte Carla i tada je Davidenko bio bolji 6:4, 6:3.

Od ostalih rezultata spomenimo da su četvrtfinale izborila i prva dva nositelja, Roger Federer i Rafael Nadal. Federer, koji je u turnir u Dohi osvajao 2005. i 2006., pobijedio je Rusa Jevgenija Koroleva 6:2, 6:4, dok je Nadal s lakih 6:2, 6:2 ispratio Talijana Potita Staracea.