1/6
Autori: Hrvoje Delač, Hina
18.06.2017.
u 16:30

Ivo Karlović poražen je u finalu ATP turnira u 's-Hertogenboschu od Luksembužanina Gillesa Mullera 6:7 (5), 6:7 (4).

Bilo je to njegovo 18. finale u karijeri i deseti poraz, dok je Muller u svom osmom finalu osvojio drugi turnir i to drugi ove godine nakon što je slavio i u Sydneyju.

- Odigrao sam dobar turnir, no Gilles je u finalu bio bolji. Iza mene je lijep tjedan - kazao je Karlović.

Div sa Šalate je na ovom turniru u zadnje tri godine igrao četvrtfinale, polufinale i finale, pa bi u tom ritmu iduće godine trebao i pobijediti.

- Nadam se kako ću ovdje biti i iduće godine - dodao je Karlović sa smiješkom.

Zanimljivo, Karlović i Muller su međusobno igrali tri puta i svih sedam setova je razriješeno u trinaestoj igri.

- Možda bi idući put trebali odmah krenuti od tie-breaka - dodao je Muller.

Luksemburžanin je pobijedio Karlovića prošle godine u polufinalu upravo u Hertogenboschu, dok je Karlović uzvratio u finalu Newporta

Ovoga puta ponovo je slavio Muller. Bio je to izjednačen meč u kojem su prevagnule sitnice. U prvom setu oba tenisača su sigurno držala svoj servis bez break lopti, pa je set razriješen u trinaestoj igri. Muller je bolje otvorio tie-brak i poveo je 2:0. Karlović je izjednačio na 2:2, no kod rezultata 5:5 je izgubio servis što je Muller iskoristio i as servisom priveo set kraju.

U drugom setu odluka je ponovo pala u trinaestoj igri. Luksemburžanin je poveo 4:2, Karlović izjednačio na 4:4, no Muller je dobio iduća tri poena za set i meč.

Prvi puta je 38-godišnji Karlović slavio 2007. u Houstonu, a posljednji put podigao je trofej u meksičkom Los Cabosu u kolovozu prošle godine.

Ivo Karlović - Gilles Muller 6:7 (5), 6:7

2. set

6:7 - Pobjeda Mullera! I drugi tie-break otišao je na stranu Gillesa Mullera koji je tako osvojio turnir.

6:6 - I u drugom setu odlučivat će tie-break.

5:4 - Hrvatski tenisač ima vodstvo 5:4 i sad će pokušati pritisnuti Mullera na njegovom servisu i osvojiti set.

4:3 - Div sa Šalate vodi 4:3, a upravo je ubacio 12.000. as servis u karijeri

3:2 - Ivu Karlovića nije poremetio gubitak prvog seta, nastavio je držati svoj servis i vodi 3:2 u drugom setu.

1. set

6:7 - Muller je dobio prvi set. Bio je nešto bolji cijelo vrijeme i na kraju je u 13. igri slavio sa 7:5 te poveo u setovima.

6:6 - Došlo je vrijeme za odluku u prvom setu, igrat će se tie-break.

4:4 - Izjednačen meč u kojem se servisi neće lako gubiti. S obzirom na to da su dosad uvijek igrali tie-break, ne bi trebalo začuditi da i u ovom meču nastave na taj način.

2:3 - Kao što je bilo i za očekivati, obojica na početku susreta čvrsto drže svoje servise. Muller vodi 3:2, a na servisu je Karlović

0:1 - Počeo je susret, Muller je prvi servirao i bez izgubljenog poena poveo 1:0.

U 14:30 počinje meč u kojem će Ivo Karlović tražiti svoj deveti naslov