1/3
01.07.2019.
u 19:24

Karlović će u drugom kolu Wimbledona igrati protiv Thomasa Fabbiana

Ivo Karlović, četrdesetogodišnji hrvatski tenisač, plasirao se u 2. kolo Wimbledona zahvaljujući 6:4, 6:4, 7:6 (4) pobjedi protiv Talijana Andree Arnaboldija. Do trijumfa je stigao za samo sat i 40 minuta.

Karlović je protiv 219. igrača svijeta odlično servirao, imao je čak 72 posto ubačenih prvih servisa te realizaciju od čak 92 posto u takvim situacijama. Uz to je pogodio 21 as.

Stoga niti ne čudi kako Arnaboldi nije uspio osigurati niti jednu break-loptu tijekom čitavog dvoboja.

S druge strane, Karlović je realizirao dvije od četiri prilike za oduzimanje servisa suparnika. U prvom setu jedinu "break-loptu" naš je veteran osigurao kod rezultata 4:4 i odmah je iskoristio.

U drugom setu je kod rezultata 3:3 stigao do 0-40 na servis Arnaboldija te realizirao treću od te tri vezane prilike za break.

Karlović će u drugom kolu Wimbledona igrati protiv Thomasa Fabbiana. Talijan je ostvario najveću pobjedu karijere svladavši šestog igrača svijeta i sedmog nositelja turnira Grka Stefanosa Tsitsipasa sa 6:4, 3:6, 6:4, 6:7 (8), 6:3.

Za Fabbiana, trenutačno 89. igrača svijeta, to je bila prva pobjeda protiv TOP 10 igrača s ATP ljestvice u karijeri.