FRUSTRACIJA NEMA

Kada se prvak Boston uozbilji...

29.12.2008.
u 08:41

Nakon dva uzastopna poraza Boston je u nedjelju morao otputovati u glavni grad Kalifornije. U Sacramentu je naplatio sve frustracije i pobijedio 108-63!

Boston je trenutačno na proputovanju Zapadom, a prije nedjelje su poraženi kod LA Lakersa i Golden Statea. No, ljuti i ogorčeni, posebno na poraz u Oaklandu, prvak Boston je u Sacramentu odigrao strašnu obranu i u svakoj od četvrtina nije dozvolio domaćinu više od 17 poena.

Sveo je igrače Sacramenta na šut iz igre 28 posto, te za tricu 22 posto! Pravi bljesak Bostona dogodio se u drugoj dionici koju su dobili 36-17, a tada su glavnu rolu odigrali Kevin Garnett (ukupno 21 poen i 11 skokova), te Ray Allen (19 poena, četiri skoka i tri asistencije).

Cleveland je dobio 16 od 16 na svom parketu. Vrućinu tog terena je osjetio i Miami (93-86), a uz to je LeBron James dobio privatni dvoboj protiv Dwaynea Wadea. Ukupno je James ubacio 33 poena uz šest skokova i devet asistencija, dok je Wade imao statistiku: 29 poena, četiri skoka i osam asistencija. Miami je imao +9 na ulasku u zadnju četvrtinu (67-58).

Indiana je na svom terenu pobijedila i LA Lakerse i Boston, ali ne i New Orleans, makar je bila jako blizu. Međutim, nisu mogli zaustaviti Chrisa Paula koji je zabio čak 11 (od ukupno 19 poena) u zadnje tri i pol minute.

Ono što najbolje radi, asistencije, je ostavio za kraj. Tri sekunde prije kraja je između dvojice asistirao (imao ih je ukupno 12) Davidu Westu koji je pogodio za pobjedu 105-103.

Pobjeda Dallasa bez Nowitzkoga
Iako je njihov najbolji igrač Dirk Nowtizki dobio jednu utakmicu suspenzije, te nije igrao u nedjelju, košarkaši Dallasa lako su apsolvirali gostovanje kod LA Clippersa.

U drugoj utakmici nedjeljnog programa Dallas je pobijedio u Los Angelesu 98-76.

Na sebe je teret Nowitzkog u napadu preuzeo Josh Howard koji je utakmicu završio sa 29 poena, devet skokova i sedam asistencija. Dallas je utakmicu otvorio s vodstvom 11-0 i u niti jednom trenutku ogleda domaćin nije došao u vodstvo. Najviše što su uspjeli jest približavanje na minus od pet koševa zaostatka tijekom druge četvrtine.

Kako su gosti igrali bez Nowtizkog, tako je i domaćin bio lišen usluga najboljeg im igrača u posljednje vrijeme, ozlijeđenog Zacha Randolpha.

NBA liga, nedjelja:

LA Clippers - Dallas 76-98 (Camby 16p, 12s, 5b / Howard 29p, 9s, 7a, Barea 17p, 4s,4a)

New York - Denver 110- 117 (Duhon 17p, 11a, Robinson 20p, 4a / Anthony 32p, 9s, 4a, Billups 14p, 4s, 5a)

Cleveland - Miami 93-86 (James 33p, 6s, 9a, Varejao 12p, 10s / Wade 29p, 4s, 8a)

Indiana - New Orleans 103-105 (Granger 34p, 5s, 2a / Paul 19p, 5s, 12a, Posey 19p, 3s)

Sacramento - Boston 63- 108 (Salomns 11p / Garnett 21p, 11s, Allen 19p, 4s, 3a)

LA Lakers - Golden State 130-113 (Bryant 31p, 3s, 4a, Gasol 13p, 9s, 7a / Crawford 22p, 5a)