Juranović zabio iz penala, Ćaleta-Car pogodio vlastitu mrežu

Duje Ćaleta-Car
DPA/PIXSELL
25.11.2021.
u 22:16

Hrvatski reprezentativac Josip Juranović postiga je u 40. minuti iz penala gol za 1-1, dok je Marijan Čabraja odigrao cijeli susret za mađarski sastav.

Galatasaray, Lazio, Betis i Bayer izborili su nokaut fazu Europske lige, Josip Juranović je postigao gol, a Duje Ćaleta Car autogol u dvobojima 5. kola.

U skupini G Bayer i Betis su izborili nokaut fazu. Betis je u Sevilli slavio protiv Ferencvárosa s 2-0, a Bayer u Leverkusenu Celtic s 3-2. Hrvatski reprezentativac Josip Juranović postigao je u 40. minuti iz penala gol za 1-1, dok je Marijan Čabraja odigrao cijeli susret za mađarski sastav.

U skupini H Marseille je u Istanbulu poražen od Galatasaraya (4-2), a Lazio je slavio s 3-0 kod Lokomotive u Moskvi, pa su talijanski i turski sastav izborili nokaut-fazu. Kod Marseillea je Duje Ćaleta Car startao u početnoj postavi i zabio autogol u 30. minuti, dok je Toma Bašić odigrao cijelu utakmicu za Lazio.

U F skupini Crvena zvezda je svladala Ludogorec 1-0 golom Mirka Ivanića u 57. minuti, a srpski sastav nije osigurao nokaut fazu jer je Midtjylland svladao Bragu s 3-2. Zvezda vodi s 10 bodova, a Braga ima bod manje, pa će u posljednjem kolu, 9. prosinca u izravnom dvoboju u Portugalu odlučiti tko će dalje. Midtjylland ima osam bodova na tablici, a  Dancima je za prolaz potrebna pobjeda u zadnjem kolu u Bugarskoj.