Objavljeno vijesti danas: 33
HRVATSKI NAPADAČ

Je li Dalić dobio još jednu opciju za napad vatrenih? Budimir briljirao u pobjedi Mallorce

Ante Budimir
1/4
19.01.2020.
u 14:34

U 79. minuti Budimir je poslao povratnu loptu za Juniora koji je s 20-ak metara pogodio donji desni kut vrata Valencije. Torres je u 82. minuti uspio samo ublažiti poraz gostiju, koji su od 51. minute igrali s igračem manje zbog drugog žutog kartona Danija Pareja.

Nogometaši Mallorce s uvjerljivih su 4-1 (3-0) pobijedili Valenciju u prvoj utakmici nedjeljnog programa 20. kola španjolskog prvenstva, a hrvatski napadač Ante Budimir bio je dvostruki strijelac i asistent pred domaćim navijačima.

Mallorcu je u vodstvo doveo Raillo u 7. minuti. Za 2-0 je u 22. minuti Ante Budimir skrenuo loptu koju je prema golu uputio Rodriguez, da bi hrvatski napadač u 41. minuti sjajno iskoristio dodavanje Seville i s 15-ak metara pogodio mrežu gostujuće momčadi za 3-0.

Mallorca se petom prvenstvenom pobjedom s 18 bodova probila na 17. mjesto i pobjegla iz zone ispadanja, dok je Valencia s 31 bodom ostala na sedmom mjestu. Vodeći Real ima 43 boda, tri više i utakmicu više od drugoplasirane Barcelone, koja od 21 sat ugošćuje Granadu.